17.2 °C
×

DOBRY WYSTĘP PRZEMYSKIEJ DRUŻYNY

W obywającym się w Wielką Sobotę (26 marca) w partnerskim mieście Przemyśla – Paderborn już 59–tym Paderborner Osterlauf, wzięli po raz pierwszy udział sportowcy z naszego miasta. Wszyscy uczestniczyli w biegu – półmaratonie (dystans ok. 21 km).

Ze startującej przemyskiej piątki najwyżej sklasyfikowana została Bożena Iskrzycka, która zajęła 25 miejsce wśród kobiet, a w swojej kategorii (W30) wysokie 6 miejsce. Wśród mężczyzn 27 był Robert Preisner (8 w kategorii M35). Pozostali to Marek Pałys (miejsce 385, 77 w kategorii M35), Marcin Domagalski (miejsce 423, 56 w kategorii M20). Półmaraton zwyciężyli niezawodni Kenijczycy – reprezentanci tego kraju zdobyli pierwsze miejsca zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. W tej konkurencji wzięło udział 1990 zawodników.
  W drużynie Paderborn/Przemysl ” wystartowało również kilku zawodników mieszkających w naszym partnerskim mieście. Trzej z nich: Karl-Ernst Neumann, Dieter Esser i Edmund Salewski wzięli udział w biegu ulicznym na 10 km, a najmłodsi Moritz i Philipp Esser pobiegli w konkurencji na 5 km.
  We wszystkich konkurencjach 59. Internationaler Paderborner Osterlauf wzięło udział 7.170 osób. Więcej na temat startu przemyskich zawodników można przeczytać na stronach internetowych gazety „Neue Wetfälische”