14.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Minister MSWiA Mariusz Błaszczak z wizytą w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Chciałbym Państwu podziękować za codzienną służbę. Państwa profesjonalizm, zaangażowanie, zapał i ofiarność stanowią o tym, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie w sytuacji kryzysowej, trudnej. Można na was polegać. Przekonaliśmy się o tym, chociażby kilka tygodni temu, gdy północna część naszego kraju została dotknięta nawałnicami. Wtedy strażacy byli pierwsi aby nieść pomoc poszkodowanym. Trudno sobie wyobrazić system ratowniczy w Polsce bez waszego zaangażowania. Mówię o strażakach z Państwowej Straży Pożarnej, ale także jestem wdzięczny ochotnikom za to, że zawsze są na miejscu wtedy, kiedy są potrzebni.” – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas uroczystości otwarcia nowego budynku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.  

 

4 października br. na Placu Świętego Floriana odbyła się uroczystość otwarcia nowego obiektu, pełniącego od tej chwili rolę garażu, myjni i warsztatu dla wozów bojowych przemyskiej Straży Pożarnej. Budynek powstał w ramach Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020. 

 

Ceremonii otwarcia dokonał szef MSWiA Mariusz Błaszczak w obecności m.in. Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych – Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy i jego zastępcy Grzegorza Haydera, Radnych Rady Miasta i Komendantów Służb Mundurowych.

 

Podczas uroczystości minister odznaczył medalami m.in. za długoletnią służbę 70 podkarpackich strażaków i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

 

Wydarzenie było również okazją do wręczenia medalu „Młodego Bohatera”. Z rąk Ministra otrzymał go Mateusz Krul z Rzeszowa. Mateusz na początku tego roku wyciągnął z lodowatej wody tonącego 29-latka, który chciał ratować swojego psa.

„Postawa Mateusza jest godna najwyższej pochwały. Kiedy zobaczył, że dzieje się komuś krzywda, pomógł, nie przeszedł obok, uratował życie drugiego człowieka.”- podkreślił M. Błaszczak.

Młodemu rzeszowianinowi w odbiorze wyróżnienia towarzyszyli m.in. mama, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy.

 

Po uroczystościach w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu szef MSWiA udał się do Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej. Tam, w uczelnianej auli odbyło się spotkanie, podczas którego komendanci wojewódzcy państwowej straży pożarnej i policji oraz komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przedstawili ministrowi inwestycje realizowane w regionie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

 

 

 

fot. Agata Czereba

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl