12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Patryk Kordek Międzynarodowym Mistrzem Słowacji! Gratulujemy!

Miniony weekend zdecydowanie należał do UKS „Aktywna Piątka” i jego zawodnika Patryka Kordka.

 

W dniach od 29 września do 01 października w starym, malowniczym Trencinie na Słowacji odbywał się duży Międzynarodowy Turniej Yonex Slovak Youth U17 2017.

Patryk Kordek – zawodnik przemyskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka”, wraz ze swoją partnerką Dominiką Kwaśnik z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle nie dali żadnych szans swoim konkurentom zdobywając tym samym tytuł Międzynarodowego Mistrza Słowacji.

Patryk Kordek reprezentował klub z Przemyśla i reprezentację Polski w sumie w trzech grach. W grze pojedynczej dotarł do 1/8 finału nieznacznie przegrywając walkę o medal z Czechem Antoską. W grze podwójnej, w parze z Łukaszem Cimoszem dostali się do 1/8 finału – i tu też niemalże otarli się o podium. Natomiast mix wynagrodził przemyskiemu badmintoniście absolutnie wszystko. Patryk wraz z Dominiką Kwaśnik wygrali turniej jako para nie rozstawiana, co spowodowało, że musieli pokonać w drodze do finału 1, 2, 6 i 8 turniejową.

 

UKS Aktywna Piątka (2).jpeg

 

Tydzień wcześniej Patryk Kordek reprezentował nasze miasto na turnieju w Czeskim Krumlovie. Podczas Forza Czech Open U17 zawodnik naszego klubu dotarł do 1/8 w grze pojedynczej i podwójnej. Natomiast w mix’ie - para Kordek-Kwaśnik zdobyła brązowy medal.

 

A już w najbliższy piątek kadra Polski wraz z Patrykiem Kordkiem, pod opieką trenera Dariusza Stańko wyjedzie na Litwę, aby powalczyć o kolejne trofea na Yonex Lithuanian Open U17.

UKS Aktywna Piątka (1).jpeg

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Niezwykle dobre wyniki osiąga również inny zawodnik UKS „Aktywna Piątka” - kadrowicz Norbert Świerk. W zeszłym tygodniu młody Przemyślanin uczestniczył w bardzo mocno obsadzonym Polish International Badminton, gdzie w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra wygrali eliminacje i dotarli do turnieju głównego.

Warto nadmienić, iż Polish International jest turniejem seniorskim, a Norbert jest jeszcze juniorem. (!)

 

UKS Aktywna Piątka (3).jpeg

 

W czasie gdy Patryk Kordek brylował na słowackich kortach Norbert Świerk pojechał zdobywać Puchar Warszawy.

Tam, przechodząc przez kolejne etapy jak burza, wygrał turniej w grze pojedynczej – pokonując w finale Michała Matysiaka z Hubertusa Zalesie Górne i w grze podwójnej wygrywając w parze z Piotrem Gajdą wszystkie pojedynki, zdobywając tym samym Puchar Warszawy.

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-10-2017 09:55
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-10-2017 10:49