19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie Gladiatorki doskonalą technikę gry w badmintona z Leopardem Pro 2 [WIDEO]

W zeszłym roku otrzymali od Fundacji Polsat pierwsze rakietki i lotki… Grę w badmintona pokochali tak bardzo, że postanowili po raz kolejny wziąć udział w projekcie „Polskie Nadzieje Olimpijskie” – dzięki temu otrzymali następny prezent od Fundacji. Tym razem okazał się nim być Leopard Pro 2 - jedna najbardziej zaawansowanych i najdroższych maszyn do wyrzucania lotek w naszym kraju. Do tej pory w całej Polsce tylko trzy kluby są szczęśliwymi posiadaczami Leoparda – dwa grające w ekstraklasie profesjonalne kluby badmintona oraz UKS Gladiator Przemyśl.

 

27 września w sali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu odbył się pokazowy trening badmintona z udziałem tej niesamowitej maszyny. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych mediów, jeden z najwierniejszych kibiców badmintona w naszym mieście – Grzegorz Hayder – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Lesław Szott – Zastępca dyrektora SOSW nr 1.

"Od jakiegoś czasu badminton zaczyna być obok piłki ręcznej i koszykówki nową reprezentacyjną dyscypliną sportową Przemyśla. Muszę przypomnieć, że jest to jedyna drużynowa konkurencja, w której mamy reprezentację w ekstraklasie. W związku z powyższym, cieszę się bardzo, że to się tak wspaniale rozwija. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych badmintonistów i ich sukcesów, których ranga z miesiąca na miesiąc jest coraz wyższa. Szczególnie cieszymy się z tego, że również dzieci niepełnosprawne zaczynają przygodę z tą dyscypliną i osiągają przy tym coraz lepsze efekty". – powiedział podczas spotkania Grzegorz Hayder – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

W trakcie treningu nie tylko Tomasz Bandrowicz i drużyna badmintonistek z UKS Gladiator ćwiczyli z Leopardem. Pan Grzegorz Hayder również zmierzył się z robotem, i całkiem nieźle sobie poradził – udowadniając jednocześnie, że ta dyscyplina sportu jest niezwykle bliska jego sercu.

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu ►

UKS Gladiator posiada Leoparda Pro 2 od całkiem niedawna, jednak niesamowite efekty pracy z nim dostrzegalne są już teraz. Drużyna Gladiatora zakwalifikowała się na zawody ogólnopolskie Olimpiad Specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, które odbędą się w dniach 5-8 października w Trzciance. Przemyskie Gladiatorki podczas zawodów reprezentować będą nie tylko swoje miasto, ale całe Podkarpacie.

 

Leopard Pro 2 jest jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn dostępnych w naszym kraju, która w niezwykle kompaktowej obudowie mieści wszystkie najbardziej zaawansowane funkcje treningowe, spośród których należy wymienić: ruchomą głowicę regulowaną mechanicznie w pionie i poziomie, nogę na wygodnych kółkach regulowaną automatycznie, podnosząca maszynę do wysokości nawet 2,3 metra, możliwość zaprogramowania 28 punktów na korcie, zaawansowaną funkcję wyrzucania losowego, 3-poziomową funkcję wyrzutu lewo/prawo do ćwiczeń forhand/backhand lub jednocześnie 2 grup/osób, sterowanie pilotem i wiele innych.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-09-2017 12:47
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-09-2017 07:48