13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dwa medale zawodniczek UKS Tempo 5 podczas Finału Nestle Cup w Warszawie

Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie gościł w dniach 13-14 września ponad 600 uczestników programu "Lekkoatletyka dla każdego", którzy zakwalifikowali się do zawodów z eliminacji wojewódzkich. Najmłodsi z roczników 2004, 2005 i 2006 rywalizowali w czwórboju na który składały się: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i biegi na 600 metrów (dziewczęta) oraz 1000 metrów (chłopcy). Dziewczęta i chłopcy z roczników 2002 i 2003 startowali w czwórbojach specjalistycznych z akcentem na konkurencję w której się specjalizują.

 

Sponsorem imprezy była firma Nestle a imprezę  zaszczycili swoją obecnością czołowi polscy lekkoatleci: Paweł Fajdek, Kamila Lićwinko, Maria Andrejczyk, Piotr Lisek, Wojtek Nowicki, Paweł Wojciechowski i Tomasz Majewski.

 

Do warszawskiego finału zakwalifikowała się dziewiątka zawodników UKS Tempo 5.

Przemyscy zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony - zdobywając w stolicy aż dwa medale:

 

ADRIANA WŁOCH - srebrny medal w wieloboju płotkarskim w roczniku 2003: 80 m przez płotki - 12,99 s, skok wzwyż 135 cm (rekord życiowy), kula 6,74 m, 20 m przez płotki 31,14 s 

JULIA SZCZEPANIK - w czwórboju  Szkół Podstawowych - rocznik 2005: 60 m – 8,99 s,  skok w dal 4,29 m, piłka palantowa - 45,5 m, 600 m – 1,45,84 min - rekord życiowy i najlepszy wynik w swoim roczniku.

 

Pozostali zawodnicy przemyscy uplasowali się na następujących pozycjach:

 

Wielobój płotkarski  2003:

11 miejsce – Justyna Bagińska: 80 m przez płotki -14,02 s, skok wzwyż – 130 cm, rzut kulą – 5,38 m, 200 m przez płotki – 33,82s

 

Wielobój  skocznościowy 2003:

7   miejsce – Martyna Strzelec: 80 m przez płotki - 15,82 s, skok wzwyż – 135 cm – rekord życiowy, rzut kulą – 6,56 m, skok w dal  5,05 m - najlepszy wynik w swoim roczniku

 

Wielobój  wytrzymałościowy:

11 miejsce - Marta Szumada  (rocznik 2003): 200 m przez płotki – 35,99 s, rzut kulą – 7,06 m, skok w dal - 3,86 m, 600 m – 1,48,60 min – rekord życiowy

 

15 miejsce - Piotr Kochanowicz (rocznik 2002): 200 m przez płotki - 34,45 s, rzut kulą – 8,84 m, skok w dal – 4,32 m, 600 m – 1,38,32 min – rekord życiowy

 

Czwórbój  Szkół Podstawowych (rocznik 2004):          

 20 miejsce - Zuzanna Hataś: 60m – 8,99 s, piłka palantowa – 39 m, skok w dal - 4,29 m, 600 m - 1,52,41 min – rekord życiowy

 

33 miejsce – Jakub Artym: 60m – 8,70 s, piłka palantowa – 49,5 m (rekord życiowy), skok w dal – 4,56 m, 1000 m – 3,15,60 min (rekord życiowy)

 

Czwórbój     Szkół Podstawowych  (rocznik  2005)

12 miejsce - Adrian Pempuś: 60 m – 9,15s, piłka palantowa – 40,5 m, skok w dal - 4,33 m, 1000 m - 3,07,60 min - rekord życiowy i najlepszy wynik w roczniku

 

GRATULUJEMY!

 

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-09-2017 10:09
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-09-2017 10:14