30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy Gladiatorzy trenowali z Jerzym Dudkiem [WIDEO]

We wtorek, 19 września mieliśmy przyjemność gościć w Przemyślu ikonę piłki nożnej w Polsce i na świecie – Jerzego Dudka. Przyjazd tego wybitnego sportowca to zasługa zawodników UKS Gladiator (SOSW NR 1) i uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, którzy podjęli wyzwanie w ramach projektu Kluby Sportowe Orange i wygrali je rywalizując z innymi klubami z całej Polski.

 

Dudek3.jpeg

 

Organizatorami przyjazdu byli Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 i UKS Gladiator. Swojego wsparcia udzielił Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, udostępniając halę na czas treningu.

 

Dudek4.jpeg

 

Wizyta była podzielona na dwa etapy. Dzięki udanym, kilkumiesięcznym negocjacjom na linii Tomasz Bandrowicz (nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1), a Kluby Sportowe Orange udało się dopracować szczegółowy grafik przyjazdu, w którym znalazł się punkt wyłączności Jurka tylko dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu.

 

Dudek5.jpeg

 

Nasz wybitny bramkarz najpierw zjawił się w szkole przy ul. Kopernika 14, gdzie został przywitany prawdziwymi owacjami. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali się do wizyty i zadbali o kibicowskie stroje i malunki na twarzach w odcieniach barw narodowych. Jerzy Dudek po krótce przedstawił zebranym swoją karierę i niektóre szczegóły, o których nie można przeczytać w Internecie. Następnie odpowiedział na wszystkie zadane przez zebranych pytania. Na koniec obowiązkowo odbył się konkurs rzutów karnych. Jak za dawnych czasów Jurek próbował czarować strzelców i wyprowadzał ich z koncentracji. Niestety Gladiatorzy nie poddali się urokowi Jurka i jak wyborowi strzelcy raz za razem umiejscawiali piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza kadry Polski. Na koniec tego punktu wszyscy zebrani mogli liczyć na wspólne zdjęcie oraz autograf.

 

Dudek1.jpeg

 

Kolejnym etapem była wizyta w szkole przy ul. Dworskiego, gdzie mieszczą się oddziały przedszkolne i klasy autystyczne. I tutaj Jurek został przywitany występami taneczno – muzycznymi oraz konfetti. Gość zbyt długo nie usiedział na krześle i szybko dołączył do wspólnego tańca i zabawy, ku uciesze wszystkich zebranych. Również i podczas tej wizyty każdy mógł liczyć na wspólne zdjęcie i autograf.

 

Dudek6.jpeg

 

Ostatnim punktem dnia był trening otwarty na hali POSiR przy ul. Mickiewicza 30. Licznie zgromadzona widownia mogła zobaczyć trening, jaki przeprowadził Jerzy Dudek przy asyście trenera Jakuba Pakosza (ZSZOI). Tu również zebrani mogli usłyszeć po krótce historię kariery bramkarza Realu Madryt i zadać pytania. Wszyscy chętni mogli strzelić karnego (a kolejka ustawiła się, aż na dwa sektory hali). Nikt, tego dnia nie wyszedł z hali bez wspólnego zdjęcia i autografu naszej gwiazdy.

 

Dudek2.jpeg

 

Podczas całego pobytu nasz gość rozdał prawie 600 przygotowanych zdjęć z autografem oraz podpisał wiele książek, piłek, koszulek i innych gadżetów.

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA RELACJI FILMOWEJ Z TEGO WYJĄTKOWEGO SPOTKANIA ►

 

 

ZDJĘCIA: Małgorzata Szturm-Mendychowska / Łukasz Mendychowski

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-09-2017 08:16