20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

 Wydział Edukacji i Sportu UM w Przemyślu przesłał do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych informację o obchodach Narodowego Dnia Życia. Został on ustanowiony uchwałą Sejmu RP z 27 sierpnia 2004. i obchodzony będzie corocznie w dniu 24 marca.

  Forma obchodów tego szczególnego dnia została pozostawiona uznaniu i inwencji placówek oświatowych na terenie Miasta. Święto to powinno stać się okazją do refleksji nad ochroną i budowaniem szacunku dla życia ludzkiego.
  Przy okazji obchodów Narodowego Dnia Życia w gmachu Sejmu RP prezentowana jest wystawa pod tytułem „Ojciec Święty w sprawie najmniejszych”. Wystawa została przygotowana we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców, oraz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
  Wystawa to 10 plansz przedstawiających wypowiedzi Papieża Jana Pawła II związane z obroną życia oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem. Jedna z plansz przypomina o aktach prawnych chroniących życie nienarodzonych dzieci. Graficzna oprawą wystawy zajęła się artystka Jadwiga Mączka. Uzupełnieniem wystawy jest krótki film o rozwoju człowieka od poczęcia. Wystawę można oglądać od 14 lutego w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.
  Więcej szczegółów dotyczących obchodów Narodowego Dnia Życia jak i samej wystawy można znaleźć na stronie internetowej pod adresem
www.life.net.pl

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl