-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

 Wydział Edukacji i Sportu UM w Przemyślu przesłał do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych informację o obchodach Narodowego Dnia Życia. Został on ustanowiony uchwałą Sejmu RP z 27 sierpnia 2004. i obchodzony będzie corocznie w dniu 24 marca.

  Forma obchodów tego szczególnego dnia została pozostawiona uznaniu i inwencji placówek oświatowych na terenie Miasta. Święto to powinno stać się okazją do refleksji nad ochroną i budowaniem szacunku dla życia ludzkiego.
  Przy okazji obchodów Narodowego Dnia Życia w gmachu Sejmu RP prezentowana jest wystawa pod tytułem „Ojciec Święty w sprawie najmniejszych”. Wystawa została przygotowana we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców, oraz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
  Wystawa to 10 plansz przedstawiających wypowiedzi Papieża Jana Pawła II związane z obroną życia oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem. Jedna z plansz przypomina o aktach prawnych chroniących życie nienarodzonych dzieci. Graficzna oprawą wystawy zajęła się artystka Jadwiga Mączka. Uzupełnieniem wystawy jest krótki film o rozwoju człowieka od poczęcia. Wystawę można oglądać od 14 lutego w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.
  Więcej szczegółów dotyczących obchodów Narodowego Dnia Życia jak i samej wystawy można znaleźć na stronie internetowej pod adresem
www.life.net.pl

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Opublikował:  | Data publikacji: 10-03-2005 08:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52