18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pasowanie na licealistę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

W ostatni czwartek (21 bm.) społeczność przemyskiego Słowaka oficjalnie przyjęła do swojego grona tegorocznych pierwszoklasistów.

 

Pasowanie na licealistę odbyło się w obecności dyrekcji, nauczycieli i rodziców, a także zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Wicewojewoda Podkarpacki – Piotr Pilch, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla – Janusz Hamryszczak, Mariusz Siedlewicz – reprezentujący firmę Kazar Footwear, Jarosław Dyrda - dyrektor GSA I LO oraz Artur Derdziak – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru I LO i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie część oficjalną wypełniły okolicznościowe przemówienia.

Ceremonia była również okazją do wręczenia nagrody za zaangażowanie w życie szkoły. Tego roku honorowy tytuł „Przyjaciela Przemyskiego Słowaka” z rąk dyrektora szkoły pana Tomasza Dziumaka odebrała absolwentka Słowaka, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek pani Renata Nowakowska.

Tego dnia nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce, w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych oraz ci, którzy w szczególny sposób dbali o dobre imię szkoły.

Na koniec przedstawiciele klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar, w której ślubowali sumiennie się uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę. Po słowach roty licealiści otrzymali z rąk pana dyrektora legitymacje szkolne, które jednoznacznie potwierdziły przyjęcie ich do społeczności uczniowskiej I LO.

 

 

 

 

fot. Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-09-2017 10:11
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-09-2017 10:17