13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

6. Festiwal Partnerstwa we Lwowie [FOTOGALERIA]

W ostatni weekend (8-10 września br.) odbył się we Lwowie 6. Polsko-Ukraiński „Festiwal Partnerstwa".

 

Ideą Festiwalu, który został zainicjowany w 2012 r. przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, jest szeroka kulturalna, promocyjna, polityczna i do pewnego stopnia gospodarcza prezentacja polskich miast i województw partnerskich Lwowa i Obwodu Lwowskiego. Stałymi punktami programu imprezy są między innymi jarmark, koncerty, różnego rodzaju warsztaty, fora dyskusyjne, liczne wystawy oraz pokazy polskich i ukraińskich filmów. 

 

festiwal partnerstwa - Lwów 2017.jpeg

 

Przez trzy dni mieszkańcy Lwowa oraz turyści, którzy w tym czasie tłumnie odwiedzili miasto, mogli bawić się na Rynku Starego Miasta przy występach polskich i ukraińskich zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne od folku, jazzu, bluesa, szant, aż po muzykę rockową. Na imprezie wystąpili m.in.: Kapela ze Wsi Warszawa, Big Day, Erith, The Freeborn Brathers, Hanka Wójciak oraz Dzyga Jazz Quintet. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu na scenie nie zabrakło oczywiście przemyskiego akcentu. W ostatnim dniu imprezy zagrała i zaśpiewała nasza lokalna gwiazda muzyki szantowej - grupa CK Port Przemyśl. 

 

Do Lwowa przybyły też oficjalne delegacje z kilkunastu polskich miast i województw partnerskich. Przemyśl reprezentowali Janusz Hamryszczak - Zastępca Prezydenta Miasta oraz Sekretarz Miasta -  Dariusz Łapa.

Tematami tegorocznych paneli dyskusyjnych były między innymi kwestie decentralizacji w służbie zdrowia, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów górskich czy dyplomacja kulturalna. Była to doskonała okazja do omówienia wzajemnych relacji i wspólnych projektów, które można zrealizować w przyszłości.
 

 

 

 

 

Organizatorzy przedsięwzięcia:

Konsulat Generalny RP we Lwowie

Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa

 Lwowska Obwodowa Rada

oraz

Lwowska Miejska Rada

 

 

 

informacja i zdjęcia: Konsulat Generalny RP we Lwowie

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-09-2017 15:37
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-09-2017 17:50