9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA W PRZEMYŚLU

Rada Miejska w Przemyślu, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 214 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Obchody rozpoczną się 3 maja o godzinie 10.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej. Tradycyjnie po jej zakończeniu (g. 11.30) rozpoczną się uroczystości na Wzgórzu Zamkowym przed kamieniem upamiętniającym Konstytucję 3 maja, na które złożą się wystąpienia okolicznościowe Prezydenta Miasta Przemyśla i parlamentarzystów Ziemi Przemyskiej, złożenie kwiatów i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Przemyskiej Orkiestry Dętej. 
  Po tej uroczystości odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Zamku Kazimierzowskim. O godzinie 18.00 również w salach Zamku Kazimierzowskiego rozpocznie się koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem solistów: Zdzisława Łapińskiego (wiolonczela) i Piotra Tarcholika (skrzypce).
Obchodom święta towarzyszyć będzie kilka imprez: 
- „Podkarpacki Jarmark Turystyczny” od 30 kwietnia do 1 maja (teren przy Hotelu „Gromada”);
- otwarcie wystawy „Partnerstwo miast, Przemyśl – Paderborn wczoraj i dziś” (Zamek Kazimierzowski – 1 maja, godz. 19.30);
- otwarcie wystawy „Idzie nowych ludzi plemię” (Muzeum Archidiecezjalne - 3 maja, 
g. 15.00).


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 

Opublikował:  | Data publikacji: 25-04-2005 20:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52