7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VI Przemyskie Święto Ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej [ZDJĘCIA]

W drugi weekend września (9 i 10 bm.) już po raz szósty hucznie obchodziliśmy święto dwóch najpiękniejszych i najważniejszych ulic w naszym mieście.

Z roku na rok formuła obchodów Przemyskiego Święta Ulic ewaluuje, a organizatorzy wzbogacają je o coraz to nowsze atrakcje. A wszystko to, w celu przywrócenia aktualności dawnym ideom lokalnych tradycji kupieckich, pielęgnowania kultury oraz zwrócenia uwagi turystów na najpiękniejsze zakątki Przemyśla. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Święto Ulic stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wspaniałej zabawy.

 

Tegoroczne Święto Ulic zapamiętamy na długo…

W ubiegłą sobotę Przemyśl opanowali fani Hip-Hop’u. Jak się okazuje miejska kultura, na którą składają się między innymi dj-skie i rapowe umiejętności oraz taniec breakdance ma w naszym mieście naprawdę wielu wielbicieli. Wpadające w ucho bity, dobre rymy i ogrom pozytywnej energii płynącej z głośników zapewnili wszystkim uczestnikom imprezy przedstawiciele rodzimej sceny Hip Hop'owej:  Gieras, Komar EROES i Bobek BZR.

Wisienką na torcie 5. Jubileuszowego Hip-Hop Jam’u były występy Araba - gwiazdy programu ŻYWYRAP oraz znanego wszystkim miłośnikom muzyki Hip-Hop: Małpy.

Sobotnie Hip-Hop’owe szaleństwo uświetniły widowiskowe popisy taneczne dancehall’u oraz breakdance’a w wykonaniu młodych adeptów Szkoły Tańca Unique Street Artist.

 

Niedzielne uroczystości rozpoczęły występy przemyskich zespołów młodzieżowych. Jednak, aby tradycji stało się zadość, imprezę oficjalnie zainaugurował barwny korowód, który przy wtórze dźwięków orkiestry dętej przeszedł ulicami miasta. Ten niecodzienny, wesoły orszak powitał na przemyskim Rynku Prezydent Miasta Przemyśla. Następnie, zgodnie z przyjętym zwyczajem Prezydent przekazał uroczyście klucze do bram miasta Królowi Kazimierzowi Wielkiemu, a wszystkim mieszkańcom złożył życzenia miłej i udanej zabawy.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy „Przemyskiego Święta Ulic” zadbali o cały szereg atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych. Konkursy z cennymi nagrodami, zabawy, dmuchane zamki, malowanie buzi, pokazy motocykli, pokazy tańca Unikal Brothers Crew, a także niesamowicie widowiskowy pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu strażaków z PSP w Rzeszowie to tylko część z niespodzianek jakie czekały na przybyłych gości.

Nie lada gratką dla wszystkich Pań była możliwość odwiedzenia mobilnego salonu firmy INGLOT, w którym profesjonalne wizażystki udzielały wszystkim zainteresowanym makijażowych porad oraz demonstrowały kosmetyczne nowinki Inglota.

 

Wieczorem, na scenie zlokalizowanej u zbiegu ul. Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej pojawiły się prawdziwe gwiazdy muzyki Disco – zespół Revolt, DJ FREAKS & MARTTIN M – LIVE SET i gwiazda programu Mam Talent - Transformers Led Robot Show.

Jednak najbardziej oczekiwaną gwiazdą wieczoru, która porwała wszystkich w tany był zespół ŁOBUZY.

 

To był naprawdę wspaniały weekend. A my wszyscy pewnie jeszcze przez długi czas mimowolnie będziemy nucić pod nosem „Ona czuje we mnie piniądz” …  ;-)

 

Organizatorami „6. Przemyskiego Święta Ulic” byli:

Stowarzyszenie dla Przemyśla „Regia Civitas”

przy współpracy:

Urzędu Miasta Przemyśla

Stowarzyszenia „Młodość ze Sztuką”

Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu

Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki  ZAMEK

oraz lokalnych stowarzyszeń, firm i kupców.

 

 

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem

Pana Roberta Chomy - Prezydenta Miasta Przemyśla

 

 

 

Zdjęcia: Kamil Krukiewicz - Kamil Krukiewicz PORTFOLIO

Tekst: Agata Czereba

 

 

Święto ulic - pasek.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-09-2017 21:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-09-2017 07:58