7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

AKCJA „ŻABA” ZAKOŃCZONA

W połowie kwietnia br. zakończyła się kolejna akcja „żaba” mająca na celu ratowanie płazów spod kół przejeżdżających samochodów. Od pięciu lat jej organizatorem jest Marcin Salwicki wspierany przez młodzież szkolną – w tym roku ze Szkoły Podstawowej Nr 15.Kwiecień jest dla żab okresem godowym. Aby dotrzeć na miejsce godów wiele setek tych płazów schodzi ze Wzgórza Zamkowego i kieruje się do zbiorników wodnych po drugiej stronie ulicy Sanockiej. Ponieważ jest to bardzo ruchliwa ulica wiele z nich ginie pod kołami samochodów – temu właśnie stara się zapobiec młodzież uczestnicząca w akcji. 
W tym roku od końca marca do połowy kwietnia udało się przenieść ok. 1000 żab. Uczestników akcji wsparli: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji Sp. z o.o., Zarząd Dróg Miejskich i Pizzeria „Morfeusz”.

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl