9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SPOTKANIE Z AMBASADOREM

  Gościem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy był dzisiaj (18 kwietnia) Ambasador Stanów Zjednoczonych Victor H. Ashe. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego dyplomaty w naszym mieście po objęciu przez niego 9 miesięcy temu stanowiska.

 

   Ambasador w trakcie rozmowy podkreślił bardzo pochlebną opinię swojego poprzednika na stanowisku – Christophera R. Hilla - na temat naszego miasta. Odwiedził on Przemyśl w lipcu 2003r.. W trakcie spotkania padały również pytania nt. największych problemów miasta i planów ich rozwiązywania. Amerykański gość zainteresowany był także sprawami związanymi z funkcjonowaniem samorządu w Polsce i podzielił się swoimi doświadczeniami burmistrza jednego z miast Stanu Teksas (był nim przez 4 kadencje). Innym tematem poruszanym w rozmowie były sprawy narodowościowe.
   Prezydent R. Choma przede wszystkim podziękował Ambasadorowi za przybycie do naszego miasta, jak również za możliwość zapoznania się przez mieszkańców Przemyśla z wystawą „Mars Mission Possible”, którą dzięki staraniom Konsulatu USA w Krakowie będzie można oglądać w salach Zamku Kazimierzowskiego od 18 kwietnia do 13 maja 2005r.
Przypomniał także dotychczasowe efekty współpracy m.in.: powstanie Instytutu "Mosty na Wschód". Zwrócił się także z propozycjami dalszych kontaktów, np. w sprawie Akademii Wschodnioeuropejskiej, czy też zorganizowania przyjazdu amerykańskiej misji gospodarczej do naszego regionu. Mówiąc o coraz lepiej rozwijającej się współpracy z partnerami z Ukrainy mówił także o pomyśle przygotowania „Targów Wschodnich” dla przedsiębiorców z Polski i krajów zza wschodniej granicy naszego państwa. 
  Ambasador Victor H. Ashe wraz z Prezydentem Miasta Robertem Chomą o godzinie 18.00 dokonali wspólnie otwarcia wspomnianej wystawy fotografii z misji badawczej NASA Mars Exploration Rover pt. „Mars Mission Possible”.


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 
fot.Grzegorz Karnas

Opublikował:  | Data publikacji: 18-04-2005 20:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52