30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

The Animals & Friends - koncert na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego

„The Animals & Friends” to grupa, która wykonuje w sposób znakomity klasyczny repertuar „The Animals”, jednego z najważniejszych zespołów lat 60. W tym miejscu można zadać pytanie co łączy zespół z legendarnym składem. Otóż tworzą go dwaj członkowie oryginalnego składu: John Steel - perkusja -  (ur. 04.02.1941 r.) w zespole od samego początku istnienia czyli od1963 r., oraz Mick Gallagher - instrumenty klawiszowe - (ur. 29.10.1945 r.) w zespole od 1965 r. Pozostali dwaj członkowie „The Animals & Friends” to muzycy młodszej generacji: Danny Handley - gitara, wokal oraz Roberto Ruiz – gitara basowa.MOCNY MUZYCZNY AKCENT NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI

Piękny, kończący miesiąc sierpień wieczór na zamkowym dziedzińcu i szczerze rozbawiona publiczność to znakomity, wymarzony entourage dla muzyki, którą zaprezentował zespół  „The Animals & Friends”. Mocny wokal płynnie przechodzący w łagodne partie, wspaniały, organowy wydźwięk idealnie odnajdujący się również w spokojniejszych melodiach i największe przeboje zespołu m.in. „We Gotta Get Out Of This Place”, „Boom Boom”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”. Wszystko jak przed laty, jak z poczciwej, starej płyty analogowej.

Trudny do zapomnienia koncert zakończył się nieśmiertelnym standardem „The House of the Rising Sun” z czerwca 1964 roku. Ten mega hit do dziś budzi dreszczyk emocji u prawdziwych fanów rocka i jak magnes przyciąga ludzi na koncerty. Tak też było w miniony czwartek 31 sierpnia 2017 roku na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego w  Przemyślu. Kto nie był niech żałuje.

 

 

 

 

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-09-2017 08:18
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-09-2017 08:19