16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PRZEMYŚL POŻEGNAŁ OJCA ŚWIĘTEGO

   Około 20 tysięcy Przemyślan pożegnało w czwartek 7 kwietnia Ojca Świętego Jana Pawła II uczestnicząc w Mszy Świętej na Rynku Starego Miasta. Przed jej rozpoczęciem prowadzone było przez Przemyski Chór Gospel modlitewne czuwanie. Oprawę Mszy Świętej zapewnił chór kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. 

  Msza święta koncelebrowana (uczestniczyło w niej ponad 40 księży), 3z towarzyszeniem pocztów sztandarowych której przewodniczył Biskup Adam Szal, rozpoczęła się o godzinie 20.00. W jej trakcie zapłonęło wiele tysięcy lampionów i świec, zapalonych w hołdzie Ojcu Świętemu. Homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Zbigniew Suchy, z wystąpieniem do zebranych mieszkańców zwrócił się także Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Zadeklarował w nim m.in. wolę postawienia w centrum miasta pomnika Jana Pawła II.
   Po zakończeniu Mszy Świętej w ciszy i skupieniu zebrani na Rynku oglądali prezentację multimedialną poświęconą Ojcu Świętemu.

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA
foto: Grzegorz Karnas

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl