16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzieżowy Puchar Polski w Przemyślu

17 sierpnia 2017 r., godzina 7.00 rano. Wyjeżdżamy z Orlika przy ul. Dworskiego - kierunek Toruń. Nikt nie zakłada, ani nie typuje wyników, po prostu jedziemy się dobrze bawić...

10 piłkarzy, trener, kierownik i pięcioro rodziców. Około godziny 12.00 meldujemy się na obiektach Korony Kielce w stolicy świętokrzyskiego, gdzie sparujemy z ich najsilniejszą grupą w roczniku 2009. Tam otrzymujemy srogą, ale pouczającą lekcję pokory, tak w grze jak i dyscyplinie panującej na zajęciach. Przy okazji poznajemy zasady, które obowiązują w tym klubie nie tylko młodych piłkarzy ale również ich rodziców. Do Torunia docieramy o godzinie 19.00 i po zameldowaniu się w hotelu, zapoznajemy się z harmonogramem gier oraz planem ramowym dotyczącym naszego pobytu w Toruniu.

Przecież nasz wyjazd to nie tylko mecze. Toruń to miasto Kopernika - wielkiego astronoma, więc obowiązkowo musieliśmy zaliczyć wizytę w Muzeum Piernika oraz w Planetarium. Nie zapomnieliśmy też o pamiątkowym zdjęciu  przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz pod słynną krzywą wieżą…

 

Wróćmy jednak do sportowej rywalizacji, która odbywała się na imponujących obiektach Pomorzanina Toruń...

Grę rozpoczęliśmy z lekką obawą ze względu na absencję naszych czołowych zawodników, którzy byli na wakacyjnym wypoczynku. Obawy te były jednak zupełnie niepotrzebne. Nasi mali piłkarze stanęli na wysokości zadania i po rozegraniu siedmiu grupowych pojedynków z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Dzień następny miał pokazać czy już w fazie pucharowej (przegrywający odpada) Przemyskie Orlątka dadzą sobie radę. W ćwierćfinale to dość łatwo ograliśmy 5-0 Gola Chełmża, ale już w półfinale spotkaliśmy się z bardzo solidną ekipą z Football 4 Pro Bielsko Białą i po bardzo emocjonującym spotkaniu i tak wygraliśmy 2-1.

Po niespełna godzinie przyszedł czas na wielki finał, w którym spotkaliśmy się z AS z Milicza. Zespół spod Wrocławia dominował zdecydowanie pod względem fizycznym nad zespołem z Przemyśla, ale po fantastycznym spotkaniu ostatecznie wygraliśmy ten pojedynek 3-1 i przy ogromnym dopingu kibiców z Zakopanego odtańczyliśmy taniec zwycięstwa oraz obowiązkowo odśpiewaliśmy tradycyjne: „Ten puchar jest nasz, ten puchar nam się należy...”

 

tup1.jpeg

 

Podczas zawodów w Toruniu UKS Orlik Przemyśl reprezentowali:

Gracjan Młodziński (9 bramek), Karol Stecura (6 bramek), Borys Makarowski (4 bramki), Michał Cygan (4 bramki), Marcin Baran (4 bramki) , Karol Fugowski (2 bramki) , Sebastian Pająk (1 bramka), Oskar Sienkiewicz (1 bramka) oraz Michał Góral i Bruno Makarowski.

Trener zespołu: Henryk Łaskarzewski, kierownik: Maciej Makarowski.

 

Mecz o trzecie miejsce:
Football 4 Pro Bielsko-Biała (0 : 3) KS Zakopane

Mecz o pierwsze miejsce:
Orlik Przemyśl (3 : 1) AS Milicz

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:


I. UKS Orlik Przemyśl
II. AS Milicz
III. KS Zakopane
IV. Football 4 Pro Bielsko-Biała

 


Nagrody indywidualne otrzymali:
 

Wyróżnienie: Gracjan Młodziński – UKS Orlik Przemyśl
Wyróżnienie: Staś Ślimak - KS Zakopane
Wyróżnienie: Filip Puziuchowski - AS Milicz

 

 

 

 

informacja i zdjęcia: Henryk Łaskarzewski

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-08-2017 14:05
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-08-2017 07:34