25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WINCENTIADA 2017 - Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego.

Jak co roku, gdy koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, Przemyśl przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Dni Patrona Miasta Przemyśla – Świętego Wincentego, bo to o nich mowa, w tym roku obchodzić będziemy w dniach 26 i 27 sierpnia. Jak zwykle z tej okazji wiele się wydarzy. Tradycyjnym elementem corocznych obchodów „WINCENTIADY” jest msza święta oraz procesja ulicami miasta z relikwiami Świętego Wincentego, z udziałem orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz miasta.

Ponadto, w tych dniach na Rynku Starego Miasta odbędą się: jarmark, Piknik Organizacji Pozarządowych i kiermasz rozmaitości. Nie zabraknie również zabaw dla dzieci i dorosłych, rozmaitych konkursów oraz wielu innych atrakcji, spośród których nie sposób nie wymienić spektaklu ulicznego w wykonaniu Teatru FORMY pt. “Piękna Morylinda” czy projekcji filmu niemego z 1928 r. “Pan Tadeusz” z muzyką na żywo Zespołu Czerwie. Oprócz tego, na stadionie "Czuwaj", mieszczącym się przy ul. 22 Stycznia, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta i Patrona Miasta Św. Wincentego - Samorządowcy kontra Prawnicy. A wszystkich miłośników poznawania nowych smaków zapraszamy na FoodTruck Stars Tour 2017, podczas którego będzie można poczuć unikatowy klimat food trucków, spróbować różnorodnej kuchni z całego świata i zanurzyć się w komfortowej strefie chillout.

 

Zwieńczeniem tegorocznej Wincentiady będzie występ zespołu CUGOWSCY.

 

Zapowiada się wspaniała zabawa. 

Zatem - Do zobaczenia w Przemyślu!

 

 

Do wspólnego świętowania zapraszają:

Prezydent Miasta Przemyśla

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”

Klasztor OO. Franciszkanów w Przemyślu

 

wincentiada 2017 - plakat.jpeg

 

Cugowscy – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę pop-rock. Założony został w 2014 roku przez Krzysztofa, Piotra i Wojciecha Cugowskich. W skład grupy wchodzą ponadto: gitarzysta Jarosław Chilkiewicz, basista Tomasz Gołąb, klawiszowiec Marcin Trojanowicz oraz perkusista Bartek Pawlus.

Pierwszy album studyjny formacji, zatytułowany "Zaklęty krąg" ukazał się 30 września 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Sony Music Entertainment Poland. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Nagrania były promowane utworem tytułowym, do którego powstał wideoklip wyreżyserowany przez Michała Pascala Pawliszewskiego. (źródło: Wikipedia)

 

cugowscy.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-08-2017 11:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-08-2017 08:34