9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA W PRZEMYŚLU

   Uroczystości z okazji 214 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od Mszy Świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej. 

 

Po zakończeniu Mszy Świętej uroczystości zostały przeniesione na wzgórze zamkowe przed kamień upamiętniający Konstytucję 3 Maja. Przybyłych na uroczystość przywitał Prezydent Przemyśla Robert Choma w swoim wystąpieniu okolicznościowym wspomniał o rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Swoje wystąpienia mieli również Poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, oraz Witold Kowalski Wicestarosta Powiatu Przemyskiego. Po wystąpieniach kolejnym punktem programu uroczystości było złożenie kwiatów i występ Przemyskiej Orkiestry Dętej. Po zakończeniu uroczystości przed obeliskiem, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Była ona okazją do wręczenia aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Przemyśla. Przyznany przez Radę Miejską w Przemyślu w ostatnich dniach tytuł odebrał ks. prałat Stanisław Zarych. W imieniu śp. Biskupa Bolesława Taborskiego akt nadania odebrała jego siostra – Elżbieta Taborska. 
  W ramach uroczystości 3 – majowych o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbył się koncert w wykonaniu Przemyskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem solistów: Zdzisława Łapińskiego (wiolonczela) i Piotra Tarcholika (skrzypce).

Rafał Porada
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 
fot. Grzegorz Karnas

Opublikował:  | Data publikacji: 04-05-2005 15:31
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52