-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WIZYTA GOŚCI Z PADERBORN W OŚRODKU REHABILITACYJNO – EDUKACYJNO – WYCHOWAWCZYM

 W dniu dzisiejszym (4 maja 2005r.) przebywająca w Przemyślu delegacja Partnerskiego Miasta Paderborn gościła w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczym. Ośrodek jest prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Niemiecka delegacja gościła w Przemyślu w ramach Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego, uczestnicząc w wielu imprezach i uroczystościach, które odbyły się w ostatnich dniach. Dzisiejsza wizyta w ośrodku miała na celu przekazanie środków finansowych na wsparcie działalności ośrodka. 
Państwo Margot i Hermann Femme – przekazali na rzecz Ośrodka kwotę 600 Euro, która stanowiła dochód z przedstawień prowadzonej przez nich grupy teatralnej. Ponadto zostały przekazane zabawki edukacyjne, zapowiedziano również przeprowadzenie zbiórki zabawek, a także materiałów szkolnych dla dzieci z ośrodka. Pani Heidi Wernerus – Neuman przekazała kwotę 2 tys Euro zebraną od mieszkańców Paderborn, którzy kupili bilety na przedstawienie „Amateurtheater”. Wspomniane przedstawienia są organizowane przez Pana Manfreda Schlaffera z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Paderborn.
Wychowankowie ośrodka przekazali gościom upominki wykonane przez siebie, a Pani Heidi otrzymała obrazek z najlepszymi życzeniami od autora Mariusza Króla. Personel i wychowankowie pożegnali przybyłych gości radosnym śpiewem.
Wizycie gości towarzyszyła również wystawa, która została otwarta w dniu 1 maja pod tytułem Partnerstwo Miast Przemyśl – Paderborn Wczoraj i Dziś. Wystawę można obejrzeć w baszcie Zamku Kazimierzowskiego, będzie czynna do 29 maja.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Opublikował:  | Data publikacji: 04-05-2005 15:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52