16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert charytatywny „Ocean uczuć” na rzecz Urszuli Kozłowskiej - pisarki walczącej z rakiem

Od lat naszych milusińskich (i nas przy okazji) zabiera w najpiękniejszy świat bajek, baśni i legend. Na pisanych z niezwykłym poczuciem humoru wierszykach niejeden z nas „połamał język”. Bohaterowie jej opowieści mają zwykle bardzo podobne zainteresowania i troski do tych, które mają nasze dzieci. Zapewne właśnie dlatego maluchy tak bardzo je kochają…

Urszula Kozłowska – bo o niej mowa, wielokrotnie odwiedzała Przemyśl i jego najmłodszych mieszkańców – najszczerszych wielbicieli jej twórczości. Na jej spotkania autorskie zawsze przybywały tłumy, teraz Urszula potrzebuje naszej pomocy. Poniżej przedstawiamy jej historię. Mamy nadzieję, że nie przejdziecie obok niej obojętnie…

 

 

 

 

Urszula Kozłowska – historia nieznana

Dawno, dawno temu w mieście Świdnica urodziła się Ula Kozłowska. Od dziecka spisywała swoje wymyślone historyjki, jako mama doskonaliła warsztat, pisząc dla swoich dzieci. Pierwsza książeczka trafiła do rąk czytelników w 2005 roku.

Ogromny talent autorki wydobył z szuflady (dosłownie) mąż, zachęcając żonę, by zaprezentowała swoje teksty w jakimś wydawnictwie. Twórczość została doceniona i do dnia dzisiejszego wydanych zostało blisko 300 książek. Wersje audio nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki czy Emilian Kamiński. W ten oto sposób pisanie poezji i prozy dziecięcej z wielkiej pasji Pani Uli stało się również jej sposobem na życie.

Urszula Kozłowska dała dzieciom i ich rodzicom do rąk książki, które bawią i uczą, wzbogacają słownictwo, a nawet wspomagają logopedycznie. To jednak nie wszystko. Pisarka podarowała polskim rodzinom znacznie więcej – pretekst do wspólnego spędzania czasu. To nieoceniona wartość we współczesnym świecie!

Z początkiem 2017 roku autorka poddała się badaniom i usłyszała przeraźliwą diagnozę – nowotwór złośliwy atakujący jelito grube i wątrobę, który niespodziewanie stanął na przeszkodzie jej twórczości. Pani Ula – tracąc siły do pisania i możliwość wyjazdów na spotkania autorskie z czytelnikami – straciła również źródło utrzymania.

Koszty leczenia (konwencjonalnego i alternatywnego), rehabilitacja, konsultacje medyczne oraz mnóstwo wydatków towarzyszących chorobie sprawiły, że sytuacja stała się bardzo trudna. Oprócz choroby zagrażającej życiu pisarka zmaga się z lękiem o zapewnienie środków na leczenie i życie. Stres spowodowany sytuacją materialną niestety nie pomaga w zdrowieniu, a sama choroba jest już i tak wielkim obciążeniem.

Bezzwłocznie uruchomiliśmy możliwość finansowego wsparcia Pani Urszuli. Chcemy pozyskać pieniądze na jej dalsze leczenie oraz na utrzymanie w okresie rekonwalescencji.

Pomóżmy Pani Uli odzyskać zdrowie. Z całego serca życzymy jej, by wygrała z chorobą i powróciła do pisania!

więcej informacji na stronie fundacji SEDEKA http://sedeka.pl/opp/pomozmy-urszuli-kozlowskiej-wygrac-z-rakiem#

 

 

 

UWAGA !!!

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbędzie się koncert charytatywny „Ocean uczuć”, z którego dochód w całości zostanie przekazany na pomoc Urszuli Kozłowskiej. Koncert zorganizowała TVPodkarpacka, a na scenie wystąpią dla Państwa wokalistka i aktorka Arleta Lemańska oraz wokalista i bard, uczestnik znanego wszystkim talent show „X-Factor” Wojciech Bardowski. Akompaniować im będą: Adam Bardowski (klarnet) i Mariusz Dropek (fortepian).

To wspaniałe wydarzenie połączone będzie z kiermaszem książek autorstwa Urszuli Kozłowskiej oraz licytacją przedmiotów przekazanych na jej cel przez ofiarodawców i sponsorów.

 

Gorąco zapraszamy!

 

 

 

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

(Flora Edwards)

 

Razem naprawdę możemy więcej! Pomóżmy Urszuli wrócić do zdrowia i do pisania...

ukozłowska.jpeg

 

Zdjęcia wykorzystane w niniejszym poście użyczono ze stron: www.siepomaga.pl, sedeka.pl oraz www.pbp.webd.pl

Teledysk promujący sobotni koncert zrealizowany został przez załogę TVPodkarpacka

 

20840157_1473092419414502_831694759_n.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-08-2017 13:25
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-08-2017 13:30