9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ruszył program „Przyjazny Dom”

Budujesz dom? A może modernizujesz kotłownię lub myślisz o zainstalowaniu kolektorów słonecznych albo pomp ciepła? Mamy coś dla Ciebie! Właśnie ruszył program „Przyjazny Dom”. Złóż wniosek i otrzymaj dotację. Inwestując w ekologię inwestujesz w swoją przyszłość.

 

WFOŚiGW.jpeg

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje, iż dysponuje nową ofertą skierowaną do osób fizycznych, polegającą na wsparciu inwestycji proekologicznych pn. Program Przyjazny Dom.

 

W ramach Programu pomoc finansowa może zostać udzielona w formie dotacji i/lub pożyczki na następujące przedsięwzięcia:

  • modernizacja kotłowni węglowych polegająca na wymianie dotychczasowych pieców węglowych na gazowe, elektryczne, olejowe, opalane biomasą;
  • budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarach, gdzie nie występuje lub nie jest planowana zbiorcza sieć kanalizacyjna w ciągu najbliższych 3 lat;
  • budowa przyłączy kanalizacyjnych na obszarach, gdzie istnieje sieć kanalizacyjna lub zbiorczy system kanalizacyjny jest w trakcie realizacji;
  • zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła.

 

Szczegóły dotyczące warunków udzielanego wsparcia, w tym wysokości dotacji i/lub pożyczki, kryteriów formalno-merytorycznych, terminów naboru wniosków znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem: www.bip.wfosigw.rzeszow.pl, zakładka Przyjazny Dom.

 

Nadmieniam, iż do 18 sierpnia 2017r. trwa nabór wniosków na inwestycje dotyczące zakupu i montażu instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła. W terminie od 4 września 2017r. do 18 września 2017r. przyjmowane będą wnioski na zadania dotyczące modernizacji kotłowni węglowych.

 

W związku z dużym zainteresowaniem osób fizycznych zamieszkujących teren województwa podkarpackiego zaprezentowaną ofertą, zwracam się z prośbą o zamieszczenie informacji w tym zakresie na Państwa stronie internetowej, podając jednocześnie adres strony internetowej naszej Instytucji. Powyższe umożliwi potencjalnym beneficjentom szybkie dotarcie do podstawowych danych niezbędnych przy ubieganiu się o dofinansowanie. Jednocześnie uprzejmie proszę o kierowanie zainteresowanych do naszej siedziby osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 178522344, wew. 131, 132, 117.

Prezes Zarządu

WFOŚiGW w Rzeszowie

Adam Skiba

 

new-home-2538689_960_720.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-08-2017 14:02
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 11-08-2017 14:08