10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SKODA AUTO GRAND PRIX MTB’2005

 Maciej Dombrowski z Przemyśla zajął drugie miejsce wśród juniorów młodszych, startujących w wyścigu II edycji najbardziej prestiżowego cyklu zawodów w kolarstwie górskim – Skoda Auto Grand Prix MTB.

Zawody odbyły się 30 kwietnia w Czarnkowie, w woj. wielkopolskim. W trudnej walce na piaszczystej i nie dającej chwili odpoczynku trasie, Maciej Dombrowski musiał uznać wyższość jedynie Kornela Osickiego z klubu SMS Pyrgies Żywiec, natomiast za sobą pozostawił ponad 50 zawodników reprezentujących kluby z Polski, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Węgier i Czech.
  Dla wielce utalentowanego kolarza górskiego z Przemyśla, wynik uzyskany w Czarnkowie jest najlepszym w dotychczasowej karierze, choć nie należy zapominać, że Maciej był już amatorskim mistrzem Polski cyklu zawodów „Kross Family Cup” w roku 2003 (Bytom), dwukrotnie (w roku 2003 i 2004) wygrywał Puchar Tarnowa, zaś w roku ubiegłym, kiedy debiutował w cyklu Skoda Auto Grand Prix MTB, w końcowej klasyfikacji zajął bardzo dobre, 5. miejsce. 
  Wielu innych, mniej prestiżowych, ale przecież dla prawdziwego sportowca równie ważnych sukcesów Macieja nie będziemy przypominać. M.in. 23 kwietnia br. zwyciężył zdecydowanie swoją kategorię wiekową w wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Przemyśla rozegranym na wymagającej trasie w Parku Miejskim. Należy jednak zauważyć i podkreślić, że drugie miejsce w Czarnkowie było jego debiutem na „pudle” w tych najważniejszych, poza mistrzostwami Polski, zawodach jakie odbywają się w naszym kraju. W dodatku w bardzo licznej, bo z udziałem około 60 startujących, międzynarodowej obsadzie.
W rozpoczynających tegoroczny sezon zawodach cyklu Skoda Auto Grand Prix MTB (od lat organizowanego przez Czesława Langa) w Głuchołazach (16.04), Maciej był 4, natomiast po dwóch edycjach zajmuje 2. lokatę. Miejscem zaś kolejnego startu będzie bardzo trudna trasa w Polanicy Zdroju (14.05). W tym roku na cały cykl składa się 7 wyścigów, z których do ostatecznej klasyfikacji liczonych będzie pięć najlepszych wyników.
Na zakończenie tej informacji należy zwrócić uwagę na fakt, że choć Maciej Dombrowski jest zawodnikiem z Przemyśla (tutaj trenuje i tu chodzi do szkoły – III klasa Gimnazjum nr 6), ale drugi już sezon reprezentuje klub z Małopolski, UKS Dobra. 

RYSZARD KOSTERKIEWICZ

Fot. Maciej Dombrowski na trasie i na podium wyścigu w Czarnkowie. (fot. A. Dombrowski)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-05-2005 15:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52