7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zespół Taneczny Koralik Mini wytańczył Złotą Jodłę!

Już po raz 44. Kielce stały się gospodarzem niezwykłego przedsięwzięcia, jakim jest Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Od 13 do 23 lipca blisko tysiąc młodych artystów nie tylko z Polski, ale też z różnych, często bardzo odległych zakątków świata, m.in. z Kanady, Ukrainy i Armenii brało udział w koncertach, warsztatach i prezentacjach konkursowych.

W tegorocznej edycji imprezy nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny Koralik Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, który podczas prezentacji konkursowych przedstawił dwa układy taneczne: „Małpie igraszki” oraz „Motorowe szaleństwo” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko – instruktora, choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Tanecznego Koralik.

Festiwal zwieńczył koncert galowy, który odbył się Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Podczas koncertu wręczono też nagrody małym artystom. Zespół Koralik Mini otrzymał najważniejszą nagrodę -  Złotą Jodłę w kategorii wiekowej do 12 lat.

 

ze_zlota_jodla_koralik_festiwal_kielce_2017_55[1].jpeg

 

Gratulujemy!

 

koralik.jpg.jpeg

 

Zespół Taneczny Koralik Mini, który na co dzień trenuje pod czujnym okiem niezastąpionej Doroty Pantuły –Ferlejko tym razem miał też okazję wzięcia udziału w warsztatach z Broadway jazz z Mario Jasuwienasem – finalistą pierwszej edycji programu You Can Dance oraz z Zofią Czechlewską – tancerką-solistką, pedagogiem, choreografem, asystentem kierownika baletu oraz pedagogiem ruchu scenicznego artystów chóru w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz z tańca współczesnego prowadzonych przez Pawła Żołądka – studenta prestiżowej Anton Bruckner Private University of Dance, Drama and Music w Linz (Austria).

 

koralik2.jpeg

 

 

fot. www.ck.przemysl.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-08-2017 09:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-08-2017 09:21