22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl

W ubiegłą niedzielę, tj. 6 sierpnia br., siedemnastoosobowa grupa turystyczna z Paderborn reprezentująca tamtejsze Towarzystwo Przyjaciół Paderborn-Przemyśl zawitała do naszego miasta. Jeszcze tego samego dnia sympatyczni goście spotkali się z członkami Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn oraz osobami zaprzyjaźnionymi i współpracującymi z ich rodzinnym miastem. Spotkanie to miało miejsce w niezwykle urokliwym miejscu, jakim jest Gospodarstwo Rybackie w Starzawie koło Przemyśla.  

 

 

 

Następnego dnia, (w poniedziałek, 7 sierpnia), w sali przemyskiego magistratu Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma oraz Dariusz Łapa – Sekretarz Miasta oficjalnie przywitali gości z Paderborn, wśród których był również Karl Ernst Neumann - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl.

 

 

 

Bezpośrednio po spotkaniu z władzami miasta, niemieccy goście udali się do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, w którym dyrektor Beata Gumienny opowiedziała o niedawno rozpoczętym remoncie oraz o planach przebudowy placówki, a następnie zaprosiła grupę na spotkanie do Środowiskowego Domu Samopomocy na Bakończycach. Nie było to spotkanie przypadkowe, bowiem już od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Przemyśl-Paderborn wspiera działalność przemyskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym) oraz organizuje liczne akcje na rzecz osób niepełnosprawnych i ubogich.

 

 

 

Ponadto w  programie wizyty znalazły się również: zwiedzanie miasta Przemyśla, przejażdżka kolejką turystyczną oraz udział w koncercie jazzowym, który odbył się na Zamku Kazimierzowskim w ramach XVII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Muzyczne.

 

DSC_0064.jpeg

 

Paderborn to liczące około 135 tysięcy mieszkańców, oddalone niewiele ponad 1000 km od Przemyśla miasto w Niemczech. Paderborn znajduje się pomiędzy Niziną Mnsterlnder, Eggegebirge, Lasem Teutoburskim, a Westfalią Południową. Od przeszło 24 lat jest partnerskim miastem grodu nad Sanem (oficjalna umowa o współpracy między Paderborn, a Przemyślem została podpisana 14 maja 1993 roku).

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-08-2017 14:54
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-08-2017 10:58