19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

  Dzień 31 maja jest Światowym Dniem bez tytoniu. Tradycja tego Święta sięga roku 1998, kiedy to Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała akcję w ramach planu Europy wolnej od dymu tytoniowego. Formą promocji życia bez nałogów był przygotowany przez młodzież przemyskich szkół program artystyczny, ukazujący tragiczne skutki uzależnienia tytoniowego. Sceną stał się hol Urzędu Miejskiego gdzie młodzi ludzie popisali się kunsztem aktorskim. Uczniowie na ręce Zastępcy Prezydenta Miasta Ryszarda Lewandowskiego złożyli petycję promującą styl życia bez nałogów. 

 

 

   Co roku 31 maja miliony palaczy na całym świecie powstrzymuje się od palenia tytoniu. Jest to także świetna okazja do całkowitego rozstania się z nałogiem. Dzisiejszy dzień to niewątpliwa okazja do refleksji nad tym, dlaczego palimy, a także o szkodliwości dymu tytoniowego dla zdrowia naszego i środowiska naturalnego. Dzisiejszy dzień to także okazja do przyjrzenia się kluczowym problemom, takim jak choroby związane z używaniem tytoniu, ubóstwem, przemytem, reklamą i promocją wyrobów tytoniowych, prawem do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
   Dzięki prowadzonej polityce informacyjnej i programom antyuzależnieniowym nasza świadomość o nałogach jest o wiele większa niż 20 lat temu. Wielu z nas życzyłoby sobie tego, aby stwierdzenie „palenie szkodzi zdrowiu” nie było pustym hasłem. Poprzez organizację tego typu imprez promujemy życie bez nałogów. Obchody tego dnia mają także szeroko rozumiany element edukacyjno wychowawczy.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Opublikował:  | Data publikacji: 31-05-2005 14:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52