16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SZLAKIEM PĄTNICZYM JANA PAWŁA II

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Przemyślu i Oddziału PTTK im. dr M. Orłowicza w najbliższą niedzielę (5 czerwca 2005r.) w Sanktuarium Kalwaryjskim zostanie oficjalnie otwarty Szlak Pątniczy im. Jana Pawła II. 
   Otwarcie poprzedzone zostanie Mszą Świętą odprawioną w Kalwarii Pacławskiej, którą szlak łączy z Przemyślem. Trasa swój początek ma przy przemyskiej Archikatedrze. Na szlaku ustawionych zostało 9 tablic, na których umieszczono cytaty z nauk głoszonych przez Papieża. Są one powiązane z tematyką turystyki, Bieszczadów i mają skłonić do refleksji wszystkich pątników podążających tym szlakiem. 
Warto przypomnieć, iż szlak w krótszej wersji został otwarty w roku 1991 - w tym roku zostanie odnowiony i uzupełniony o tablice papieskie. Długość szlaku to 23 km, oficjalne otwarcie szlaku odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej. Szlak zostanie otwarty w ramach XV rajdu pątniczego im. Jana Pawła II. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej wędrówki.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl