13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie nowego ronda turbinowego w Przemyślu

We wtorek, 11 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie ronda turbinowego, które powstało na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Jana III Sobieskiego, Armii Krajowej i Podpułkownika Kazimierza Gurbiela.

Przybyłych na to wydarzenie powitał Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przedsięwzięcia - projektantom, wykonawcy, nadzorowi i przede wszystkim PKN Orlen, które razem z  samorządem miasta Przemyśla sfinansowało tę inwestycję.

mapka ronda.jpeg

W miejscu nieistniejącego już skrzyżowania powstało pierwsze w Przemyślu rondo turbinowe. Na owym rondzie dozwolone są wszystkie relacje skrętne. Wjazd na rondo od strony południowo-wschodniej i północno-zachodniej odbywa się dwoma pasami. Z ulicy Jana III Sobieskiego lewy pas służy do jazdy na wprost i skrętu w lewo, prawy pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Z ulicy Krakowskiej prawy pas stanowi prawoskręt w ulicę Armii Krajowej, zaś lewy pas przeznaczony jest do jazdy na wprost i skrętu w lewo. Zjazd z ronda w kierunku ulic Krakowskiej i Jana III Sobieskiego wyposażony został w dwa pasy ruchu. Wjazd na rondo od strony ulic Armii Krajowej oraz Kazimierza Gurbiela odbywa się jednym pasem, który jednocześnie obsługuje wszystkie relacje. Zjazd z ronda w kierunku ulic Armii Krajowej i Kazimierza Gurbiela posiada jeden pas ruchu. Wszystkie pasy ruchu na rondzie mają ok. 5. m szerokości.

Ponadto, bezpośrednio przed rondem od strony ulicy Krakowskiej zachowany został istniejący zjazd na stację paliw (o szerokości 5.50 m), a za rondem w stronę ulicy Krakowskiej zaprojektowana została zatoka autobusowa o szerokości 3 m i długości 20 m. W rejonie ronda znajdują się (bądź niebawem znajdą) chodniki oraz przejścia dla pieszych.

 

 

 

Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-07-2017 15:30
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 20-07-2017 09:50