10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

TABLICA KU PAMIĘCI MARIANA STROŃSKIEGO ODSŁONIĘTA

  15 lipca br. o godzinie 12.00 przy ul. Matejki w Przemyślu Prezydent Robert Choma wraz z córką artysty Mariana Strońskiego dokonali aktu odsłonięcia tablicy upamiętniającej go i jego twórczość.

W ceremonii otwarcia udział wzięli również wicemarszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, wiceprezydent Przemyśla Ryszard Lewandowski, a także przedstawiciele instytucji kultury z terenu Przemyśla. Przybyłych na otwarcie przywitał Prezydent Przemyśla Robert Choma, przedstawiając twórczość artysty, głos zabrał również wicemarszałek podkreślając istotną rolę w kultywowaniu twórczości artystów pochodzących właśnie z Przemyśla. Artysta urodzony w 15 czerwca 1892r. w Łozowej koło Tarnopola była bardzo mocno związany z naszym miastem. Otrzymał wiele odznaczeń, wyróżnień i nagród – m.in. medal 1000-lecia miasta Przemyśla. Odsłonięcie tablicy świadczy o naszej pamięci i jest oznaką szacunku dla tak zacnego artysty. Marian Stroński po ostatnie dni swego życia związany był z Przemyślem.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl