8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NOC KUPAŁY W PRZEMYŚLU

  Po raz pierwszy w Przemyślu, a po raz szósty z rzędu (od 2000 roku w Posadzie Rybotyckiej), odbędzie się 2 lipca (sobota, plac koło Hotelu „Gromada”) tradycyjna impreza sobótkowa, czyli „Noc Kupały”. Jej organizatorem jest Związek Ukraińców w Polsce Oddział i Koło w Przemyślu przy współudziale Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki.

Noc Kupały rozpoczną o godz. 13.00 warsztaty artystyczne i zawody sportowe, a już od 15.00 będzie można degustować potrawy kuchni narodowej. Oficjalnie święto zostanie otwarte o godzinie 16.00, a już 15 minut później rozpoczną się występy zespołów uczestniczących w koncercie folkowym: „Trojisty muzyky”, „Widymo” (Sanok), „Wohnewyr”, Chór „Wirły” i Zespół taneczny ZSO Nr 2. W przerwie między następnymi koncertami Ihora Bohdana ze Lwowa i zespołu „Lwiwski Muzyki” odbędzie się o godzinie 20.00 tradycyjny obrzęd „Noczi Iwana Kupała”. Imprezę zakończy watra.

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl