20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego

W niedzielę, 16 lipca br. na stadionie Czuwaj-u,  punktualnie o godzinie 15.00 rozpocznie się Piknik Charytatywny, który drugi rok z rzędu organizowany jest z myślą o Szymonie Kowalskim - 11-letnim przemyślaninie, który dzielnie walczy z nowotworem pnia mózgu. Jednak, żeby ta nierówna walka była dla chłopca przynajmniej troszkę łatwiejsza, Szymon i jego mama potrzebują naszego wsparcia…

 

Organizatorzy Pikniku przygotowali dla Państwa mnóstwo atrakcji:

 

Będzie coś dla fanów piłki nożnej…

O puchar Prezydenta Miasta Przemyśla zawalczą drużyny: Eurobusu, Studia M, Prawników, Drink Team’u, Straży Pożarnej, Ratowników Medycznych, Estelar, a także drużyna Czuwaj Wiaro, która jednocześnie jest organizatorem Imprezy.

Ponadto imprezę uświetni wizyta wyjątkowych gości, wielkich gwiazd polskiego futbolu – Grzegorza Lato oraz Jana Domarskiego.

 

I wiele niespodzianek (nie tylko) dla najmłodszych…

Przeciąganie liny o Puchar Prezesa Czuwaj Wiaro, pokaz sprzętu służb mundurowych, Zumba dla początkujących, pokaz tańca Hip-Hop, malowanie buziek i to co nasze pociechy lubią najbardziej, czyli: dmuchańce, popcorn, wata cukrowa i pachnące smakołyki prosto z grilla.

Gry i zabawy dla dzieci prowadzone będą przez profesjonalnych animatorów pracujących na co dzień przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Przemyślu, a o oprawę muzyczną imprezy zadba Marek Hataś.

 

Zbiórka publiczna na cel rehabilitacji i wsparcia Szymona prowadzona będzie przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Przemyślu.

 

 

Zapraszamy!

 

II Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego odbędzie się pod

Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla

 

Szymon Kowalski - plakat.jpeg

 

(..) Kiedy dowiadujesz się o chorobie dziecka przewartościowujesz swoje życie. Kiedy się okazuje, że jest to nowotwór, wydaje się, że to już koniec…

W przeddzień swoich 10 urodzin, w lutym 2016 r. okazało się, że Szymon cierpi na guza pnia mózgu. Niezwłocznie przeprowadzono operację neurochirurgiczną, podczas której guz nie został usunięty z uwagi na jego lokalizację. Rozpoczęto więc proces leczenia chemioterapią, która wyniszczając komórki nowotworowe wyniszcza jednocześnie zdrowe komórki. Szymon wymaga rehabilitacji neurologicznej oraz wzrokowej, częstych wyjazdów na leczenie, wspomagające leczenie farmakologiczne. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie…

                                                                                                                              Mama Szymona - Ewelina

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-07-2017 13:15
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-07-2017 13:34