3.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PANACHYDA W PIKULICACH

Jak co roku w Przemyślu i niedalekich Pikulicach odbyły się 26 czerwca uroczystości żałobne – Panachyda   - poświęcone pamięci żołnierzy Armii Ukraińskiej, którzy walczyli wspólnie z wojskami marszałka Józefa Piłsudskiego w wojnie polsko-bolszewickiej.
Wzięli w nich udział także przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą na czele i przedstawiciele ukraińskich władz samorządowych. Tradycyjnie także od Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela do pikulickiego cmentarza przeszła ulicami Przemyśla procesja wiernych obrządku greckokatolickiego i prawosławia.


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl