16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Przemyślu

    W dniu 2 maja br. o godz. 12.00 na przemyskim Rynku Starego Miasta odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pół godziny wcześniej - o 11.30 - odbędzie się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego wraz orkierstrą wojskową ulicami miasta.

Święto to obchodzone jest od roku 2004. Pierwotna nazwa tego święta to przyjęta przez Senat w 2004 roku to Dzień Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Na obchody Święta zapraszają Mieszkańców Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl.

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl