14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Emocjonujące zakończenie Ligi "Maluszka"

W niedzielę, 2 lipca br. na Orliku znajdującym się przy ul. Dworskiego w Przemyślu dobiegła końca trwająca trzy miesiące Liga "Maluszka". Nasi najmłodsi piłkarze stoczyli w finałach bój o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz, która nie zapomniała również o nagrodach indywidualnych i słodyczach dla niekwestionowanych bohaterów tej imprezy. W sumie w zawodach wystartowało 12 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych - starszaków i maluszków. Tego dnia w Przemyślu można było na własne oczy zobaczyć grę najlepszych "klubów" świata. Wystarczy powiedzieć, że grały: Real, Barcelona, Bayern, Manchester United, Legia Warszawa czy Orlik Przemyśl… ;-) Ale nie brakowało też bardziej oryginalnych nazw, takich jak np. „Nikt”. Poziomu gry oraz zaangażowania naszych najmłodszych futbolistów nie powstydziłby się nawet sam trener Adam Nawałka. Najmłodszy piłkarz miał 3 latka. A liczne kontuzje opatrywała najmłodsza pielęgniarka w Polsce - pięcioletnia Martynka Kędziora.

Padło mnóstwo goli, oglądaliśmy piękne akcje, ale jak to zwykle bywa przy tego typu imprezach - nie zabrakło również łez spływających po policzkach naszych dzielnych milusińskich. Jednak niezwykle szybko zastępował je najszczerszy w świecie uśmiech od ucha do ucha…

Sędziowie zawodów w osobach Andrzeja Fedejko, Kamila Makary, Arkadiusza Majchera i Henryka Łaskarzewskiego mieli nie lada problem z rozstrzygnięciem rozgrywek. Po długich rozmowach ostatecznie przyznali jednogłośnie, że Puchary ufundowane przez Panią Lucynę Podhalicz należą się absolutnie wszystkim drużynom. Pierwszy raz w historii Ligi „Maluszka” każdy z zespołów biorących udział w turnieju, schodząc z murawy dumnie dzierżył puchar w dłoni.

Naszym małym piłkarzom kibicowali przejęci rodzice, którym za liczne przybycie i zaangażowanie bardzo dziękujemy.

 

Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Wszystkim życzymy udanych wakacji.

I do zobaczenia w kolejnej edycji naszej ligi, a ta już w przyszłym roku szkolnym!

liga maluszka (1).jpeg

liga maluszka (2).jpeg

liga maluszka (3).jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-07-2017 09:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-07-2017 09:32