1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Skazani odbywający karę w ZK w Medyce pracują na rzecz miasta

W okresie od marca do maja br. dwudziestu skazanych z Zakładu Karnego w Medyce wykonywało nieodpłatne prace w wielu placówkach mieszczących się na terenie miasta Przemyśla, wśród których znalazły się m.in.:

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2, Szkoła Podstawowa nr 14, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Zapobiegania Uzależnieniom, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 14, I Liceum Ogólnokształcące, Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Straż Miejska w Przemyślu.

W trakcie trzymiesięcznej pracy w ww. jednostkach organizacyjnych skazani wypracowali na rzecz społeczności przemyskiej ponad 2 tysiące roboczogodzin.

Poza wymienionymi instytucjami skazani odbywający aktualnie karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Medyce równie czynnie udzielają się w pracach na rzecz: MKS Polonia, strzelnicy LOK, PTTK i Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl,  dbając o estetykę i wizerunek miasta oraz wnosząc wkład w utrzymanie obiektów, z których korzysta młodzież przemyskich szkół.

ZK Medyka.jpeg

 

fot. www.sw.gov.pl

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-07-2017 13:46
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-07-2017 13:47