16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niezwykła wystawa w samym sercu miasta

Witajcie w Przemyślu! W prastarym grodzie nad Sanem. W mieście, które kryje w sobie mnóstwo tajemnic i jeszcze więcej niespodzianek.

Przemyśl to miasto wielu kultur. Zjawiskowe, zabytkowe uliczki, piękne kościoły, Zamek na Wzgórzu, z którego rozpościera się widok na zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, tajemnicze Podziemia i Kopiec Tatarski, a przede wszystkim jedna z największych twierdz nowożytnych Europy – Twierdza Przemyśl.

Znajdujecie się w niezwykłym mieście, a fotografie, które macie przed sobą, są przewodnikiem po najciekawszych i najpiękniejszych jego zakątkach. Każdy z nich warto odwiedzić, do czego gorąco zachęcamy! Nie zapominajcie jednak, że na tych kilku planszach zawarty jest jedynie niewielki wycinek z mapy najbardziej urokliwych miejsc Królewskiego Miasta Przemyśla. Resztę musicie odkryć sami…

 

Przemysl_RGB_net.jpeg

 

Tymi słowami zapraszamy do obejrzenia niezwykłej wystawy, która pojawiła się poniedziałkowym popołudniem (3 bm.) w samym sercu naszego miasta.

Rynek Starego Miasta - to właśnie tam przedstawiamy Państwu cztery autorskie spojrzenia na Przemyśl – zdjęcia: Grzegorza Karnasa, Piotra Michalskiego, Narcyza Pióreckiego oraz śp. Dariusza Hopa.

Każdy z prezentowanych kadrów stanowi indywidualną opowieść autorów fotografii o tym pięknym, ponad 1000-letnim mieście.

 

 

Ekspozycja jest zachętą do poszukiwania. Poszukiwania śladów historii, niezwykłego uroku tego zabytkowego miasta,  nieporównywalnego z żadnym innym… 

W tych poszukiwaniach oprócz wystawionych zdjęć pomoże Państwu również album, który jest de facto integralną częścią wystawy, bo to właśnie z niego pochodzą fotografie, które zobaczycie w Rynku…

 

(…) Album ten nie jest ani przewodnikiem, ani podręcznikiem historii, choć poniekąd łączy w sobie jedno i drugie. Jest czymś w rodzaju księgi prawie bez słów. Za to zawierającej fotografie, których dobór tworzy jakby opowieść o mieście wyjątkowym. Zresztą hasło „Przemyśl – miasto wyjątkowe” od dawna już figuruje na stronie internetowej tego starego nadsańskiego grodu... (cyt. Jan Miszczak – autor wstępu do albumu)

okładka_przemyśl2.jpeg

Album można kupić w księgarniach znajdujących się na terenie Przemyśla oraz w Informacji Turystycznej.

Album „PRZEMYŚL” został wydany przez Urząd Miejski w Przemyślu.

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-07-2017 11:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-07-2017 12:32