8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

III Lider Małopolski dla Przemyśla

      W dniu 12 marca br. w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie tytułów „Lider Małopolski 2006”. Kapituła Konkursowa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, już po raz szósty zorganizowała Konkurs na "Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2006". Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrodzono inwestycję z Przemyśla pod nazwą: "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Przemyślu".

 

 

    Celem konkursu jest wyróżnienie najważniejszych przedsięwzięć o wymiarze społecznym. W poprzednich edycjach tj. w roku 2003 nasze miasto zdobyło nagrodę za zaangażowanie się w przedsięwzięcie jakim była organizacja Wielokulturowego Festiwalu "Galicja", a w ubiegłym roku Przemyśl był laureatem za „Narciarską Trasę Zjazdową w Przemyślu”.
     W uroczystości udział wziął Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Mirosław Nodżak Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu.
Wśród wszystkich nagród specjalne wyróżnienie otrzymało przedsięwzięcie związane z organizacją wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Krakowie i Małopolsce.
Dzięki wybudowaniu oczyszczalni ścieków uzyskano efekt ekologiczny, polegający na całkowitej redukcji zanieczyszczeń z gospodarstw domowych miasta Przemyśla oraz sąsiadujących z nim gmin. Budowę zakończono 31 sierpnia 2006 r., a jego wartość wyniosła 70 milionów złotych, z czego połowę sfinansowała Unia Europejska (ISPA
i Fundusz Spójności).
     Na temat modernizacji oczyszczalni sieków przeczytają Państwo także w marcowym wydaniu miesięcznika „Wspólnota małopolska” – zapraszamy do działu wywiady, aby zapoznać się z tą publikacją.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 14-03-2007 11:10
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38