25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

20. Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl

Panowie oficerowie – mieszkańcy Twierdzy Przemyśl -  przyszedł rozkaz z Wiednia o przeprowadzeniu mobilizacji na 20 Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl !!!!

Manewry odbędą się w dniach 7/8/9 lipca 2017 r.

W dniu 7 lipca na Bramie Fortecznej Sanockiej Dolnej czyli w naszej siedzibie powitamy gości manewrów z najdalszych krain i będzie to w godzinach popołudniowych.

 

Nadaję im kryptonim „ Fantastyczne"

 

Mianuję komendantem Manewrów – siebie.

 

Beznazwy-1.jpeg

 

Rozbijemy sztab manewrów w Rynku – już od godziny 9.00.  Tam też CK Reporterzy Radia Biwak – będą nasze manewry relacjonować na żywo !!!, a kilka telewizji sporządzi dokumentację audiowizualną.

 

Wy, Szwejku będziecie od zadań specjalnych – sprawdzanie dokumentów, wydawanie przepustek, poszukiwanie szpiegów !!!

Działać będzie komisja poborowa, lekarska i weterynaryjna !!!

 

Został wysłany rozkaz do wszystkich obywateli i firm na terenie twierdzy i każdy musi udzielić pomocy CK Armii – opornych patrol żandarmerii przyprowadzi na Rynek – zrobi się sąd polowy i na Szajbówce się po prostu ich rozstrzela,  ale jak na razie wszędzie, tam gdzie docieramy nie ma żadnych problemów.

 

Prezydent Miasta Przemyśla – bez żadnych oporów przyjął patronat nad manewrami i jego służby mamy do swojej dyspozycji, a będą mieli co pilnować bo będziemy wszędzie i jadą do nas regimenty z Ołomuńca, Kralup, z całej Polski od Gdańska przez Wrocław, Kraków, Warszawę, Kielce, Starachowice,  po Cieszyn. Jadą goście z Norwegii i Budapesztu.

 

Czesi już się zapisali na przeciąganie beczki piwa przez San – chyba wygrają. Opiszą nas lokalne  i centralne media – patronat przyjęło Życie Podkarpackie, TV TOYA.

 

Proponuje się następujący program Manewrów :

 

Zaczniemy już 7 lipca, tj. piątek przy Bramie Sanockiej Dolnej – będziemy zdobywać dwa forty Trzy Krzyże i Zniesienie – a każdy kto zdobędzie trzy forty w trakcie manewrów otrzyma taki oto medal Obrońca Twierdzy Przemyśl – koszt medalu 10 zł. Płatne w sztabie !!!

 

8 lipca Sobota – od rana relację z manewrów przeprowadzi Radio Biwak i TV Rzeszów – więc trzeba się będzie zmobilizować !!! Pełna mobilizacja !!

Rajd Zwiadowczy Cyklistów do Arłamowa , turniej brydża sportowego w klubie Niedźwiadek, konkurs palenia fajki w niedzielę.

Przeciąganie beczki piwa przez San – do wygrania 6 piw na głowę - zespoły min. 8 osobowe.

Pojemy gołąbków – III Szwejkowsko – Galicyjski Festiwal Gołąbka Ziemniaczanego – przynosimy do Sztabu – swój ulubiony przepis na gołąbki !

Nagrody czekają – jury wybierze przepis najbardziej adekwatny dla  ck żołnierzy.

Orkiestra Cieszyniacy – da koncert !!! i będziemy tańczyć Polkę.

Awanse – jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – wręczymy medale i awanse oficerskie i szwejkowskie.

Odsłonimy też instrukcję na klapie kanalizacyjnej przy figurze Szwejka – ale to tajne/ poufne.

Wieczorem spotkamy się  na biesiadzie w miejscu tajnym, ale na terenie twierdzy.

 

9 lipca 2017 r. – Sztab manewrów i goście spotkają się z ludnością cywilną w Klubie Niedźwiadek – gdzie zostaną wygłoszone referaty adekwatne do obecnej sytuacji geopolitycznej.

 

Szczegóły programu w wiadomościach Szwejkowskich – naszej gazetce ukazującej się nieregularnie, ale systematycznie od kilku lat.

 

Zapraszamy do Sztabu na Przemyskim Rynku już w sobotę od godz. 9.00 – tam można będzie zakupić najnowszą koszulkę szwejkowską – wszystkie rozmiary, aktualny baton i otrzymać szczegółowy program 20. „Fantastycznych „ manewrów szwejkowskich.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

szwejk logo.png

 

Bawimy się wesoło, bo zawsze najlepiej jest się wesoło bawić.

 

I proszę pamiętać że:

 

…” Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego…”

szwejki.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-06-2017 09:14
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-06-2017 09:21