16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mali piłkarze UKS Orlik Przemyśl gwiazdami turnieju Śnieżka Cup 2017

Pierwsze i trzecie miejsce Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orlik" Przemyśl w Śnieżka Cup 2017 w Dębicy!

Dzień 18. czerwca 2017 roku okazał się niezwykle szczęśliwy dla małych piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orlik" Przemyśl. Stało się tak, bowiem na bardzo mocno obsadzonym ogólnopolskim turnieju  Śnieżka Cup 2017 w Dębicy młodzi przemyślanie (rocznik 2009) sięgnęli po główną nagrodę i po bardzo ciężkiej przeprawie ostatecznie w geście triumfu unieśli puchar do góry.

W tym dniu do rywalizacji stanęło 20 zespołów z całej Polski w każdym roczniku. Orlęta po wygraniu czterech spotkań grupowych, w ćwierćfinale ograły również Chemika Pustków. Los chciał, że w półfinale spotkały się z Lubelskim Motorem uważanym przez większość obserwatorów za zdecydowanego faworyta turnieju, zapomniano jednak o tym, że z Przemyślanami nie jest tak łatwo i do przerwy nasi mali piłkarze prowadzili już 3-0. Po zmianie stron Motor natarł z furią i na minutę przed końcem strzelił na 3-4 ale w tym dniu i tak nasi rywale musieli pogodzić się z wyższością przemyskich chłopaków. Obserwatorzy meczu jednogłośnie orzekli, że był to przedwczesny finał, ale ten nastąpił dopiero za około pół godziny. W finale stanęły naprzeciw siebie ekipy z grupy eliminacyjnej Bardomed z UKS. Warto zaznaczyć, że w grupie Orlik Przemyśl pokonał ich 4-1, ale tym razem nasze Orlątka, choć bardzo dzielne, to jednak resztkami sił utrzymały wynik 1-1. Sędzia zarządził karne, które Przemyślanom zdecydowanie "poszły" lepiej i dzięki temu wszyscy możemy teraz cieszyć się ze zwycięstwa w tak prestiżowym turnieju.

 

Barw UKS Orlik Przemyśl 2009 na turnieju w Dębicy bronili:

Misio "Anakonda" Góral, Gracek Dzięgielowski, Karol Stecura, Misiu Cygan, Wojtuś Gazda, Oskar "Lewy" Baniecki, Gracek "Krycha" Młodziński, Oskar Januszke, Borys "Aguerro" Makarowski.

Trener: Henryk Łaskarzewski.

debica1.jpeg

Na wyróżnienie zasługuje również „Orlikowy” rocznik 2008, który po bardzo ciężkim boju  w gronie 20 drużyn zajął 3 miejsce, wygrywając 6 spotkań, a przegrywając tylko jedno - w półfinale z późniejszym zwycięzcą BKS Lublin 4-2. Orlęta godnie broniły przemyskich barw i ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium jednego z największych tego typu turniejów w Polsce. Ponadto warto podkreślić, że w tegorocznej edycji Śnieżka  Cup  startowało w sumie ponad 1200 zawodników w 5 kategoriach wiekowych.

 

UKS Orlik Przemyśl 2008 wystąpił w Śnieżka Cup, w następującym składzie:

Karol Orfin, Kacper Łacina, Tymcio Sociński, Wiktor Kłusek, Mateusz Bobrowicz, Hubcio Kędziora, Marcel Jamrozik, Sergiusz Rożak, Gracjan Czapniewski, Jasiu Borysławski, Kamil Łacina.

Trener: Henryk Łaskarzewski.

 

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych małych piłkarzy!

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-06-2017 18:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-06-2017 18:47