14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Medalowe żniwo lekkoatletów UKS „Tempo 5"

Bardzo udany  start odnotowali młodzicy /roczniki 2002 i młodsi/ UKS”Tempo 5” w rozegranych nietypowo w poniedziałkowy wieczór 19 czerwca na stadionie Resovii Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego. Warunki pogodowe sprzyjały w osiąganiu dobrych wyników. Przemyska młodzież ponownie należała do głównych aktorów zmagań zdobywając 11 medali  /5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe/ oraz bijąc wiele rekordów życiowych.

Złote  medale:

Włoch  Adriana/2003/ -  80mppł  /12,50s rek. życ. dziesiąty  wynik na listach krajowych /

Włoch Adriana  -  200mppł /31,03s rek. życ. również dziesiąty wynik na  listach krajowych/

Herda Patrycja /2002/  -  dysk /36,75m  aktualnie trzeci wynik  w Polsce/

Strzelec Martyna /2003/  -  w dal /5,19m  rek. życ.  piąty wynik na listach krajowych/

Hataś Zuzanna /2004/   oszczep /23,29m/

Srebrne  medale:

Sztafeta 4 x 100m  /51,79s – Pawliński Michał, Kopeć Dawid, Góral Kamil, Michalski Miłosz/

Herda Patrycja  - oszczep /17,76m/

Wywrot Mateusz /2002/  - wzwyż /150cm/

Brązowe medale:

Kopeć Dawid /2002/  - w dal /5,42m/

Bagińska Justyna /2003/  - 200mppł /33,88s/

Prochazka  Kamila /2002/ - oszczep /16,68m/

 

 

Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w lekkiej atletyce - Podkarpacki Sport

 

                                                      Złoto

          Srebro

    Brąz

   Razem

1

CWKS Resovia Rzeszów

8

1

4

13

2

KKS Victoria Stalowa Wola

5

6

5

16

3

UKS Tempo 5 Przemyśl

5

3

3

11

4

UKS Tiki-Taka Kolbuszowa

4

 

1

5

5

MUKLA Dębica

1

3

1

5

6

LKS Stal Mielec

 

3

 

3

7

MKL Sparta Stalowa Wola

 

2

4

6

8

LKS Resovia Rzeszów

 

2

1

3

9

KKB MOSiR Krosno

 

2

 

2

10

KS Komunalni Sanok

 

1

1

2

 

MKS Stal Nowa Dęba

 

1

1

2

 

 

Zawody wliczane były również do Ligi Młodzików w której punktuje 12 zawodników każdego klubu.  UKS „Tempo 5” zdobyło 1535pkt, a na ten dorobek złożyły się osiągnięcia następujących  lekkoatletów:

Włoch Adriana            200mppł         30,03s                   166pkt

Herda  Patrycja            dysk                36,75m                 157pkt

Strzelec  Martyna        w dal                 5,19m                 138pkt

Bagińska  Justyna         200mppł        33,92s                   132pkt

Sztafeta  dziewcząt     4 x 100m          53,62s                  131pkt

/Wywrot Natalia, Włoch Adriana, Strzelec Martyna, Bagińska Justyna/

Hataś  Zuzanna              80mppł           14,02s                  124pkt

Szczepanik  Julia            300m              45,01s                   120pkt

Kopeć  Dawid                  300m             40,45s                   119pkt

Sztafeta chłopców       4 x 100m         51,79s                   118pkt

/Pawliński Michał, Kopeć Dawid, Góral Kamil, Michalski Miłosz/

Hawajska  Natalia        200mppł         35,88s                   112pkt

Wywrot  Natalia            100m              13,89s                   111pkt

Komorowska  Laura      600m           1,48,71min             107pkt

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-06-2017 15:28