22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dowódca 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z wizytą u Prezydenta Miasta

   W dniu dzisiejszym gościem Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy był ppłk Paweł Brzęk Dowódca 34 Batalionu Lekkiej Piechoty (Batalionu Obrony Terytorialnej), który swoim zasięgiem obejmuje teren naszego Miasta. Dowódca Batalionu przybył wraz z kpt. Krzysztofem Kowalskim, który został powołany na stanowisko dowódcy kompanii OT dla miasta Przemyśla. Prezydentowi Miasta Przemyśla towarzyszył Maciej J. Szeremeta Pełnomocnik Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej.
   Podczas spotkania były poruszane tematy związane z  rozwijaniem batalionu oraz poszczególnych kompanii, szansach i zagrożeniach. Główny trzon rozmowy stanowiła kwestia kompanii obrony terytorialnej dla miasta Przemyśla.
   Już 16 lipca br. na rynku w Jarosławiu odbędzie się pierwsza przysięga wojskowa 34 Batalionu Lekkiej Piechoty, w której wezmą udział terytorialsi – z Przemyśla. Następnie we wrześniu br. przysięga wojskowa zostanie złożona na płycie rynku w naszym Królewskim Mieście. Wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej są przyjmowane w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Jarosławiu na ul. Głębokiej 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30, nr Telefonu: 261 165 208.

http://jaroslaw.wku.wp.mil.pl/files/jaroslaw/file/ot-pdf-2017/wniosek_o_powolanie_do_tsw.pdf

http://jaroslaw.wku.wp.mil.pl/files/jaroslaw/file/ot-pdf-2017/dane_antropometryczne_ot.pdf

http://jaroslaw.wku.wp.mil.pl/files/jaroslaw/file/ot-pdf-2017/oswiadczenie_ot.pdf

DSC_0166.jpeg

Tekst i publikacja: Maciej J. Szeremeta
Zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 22-06-2017 15:09
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 22-06-2017 15:25