15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rumunia, Meksyk, Ukraina… Brave Kids w Przemyślu!

Brave Kids Festival jest projektem edukacyjno-artystycznym, umożliwiającym spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów. 

W ramach tego projektu już w minioną sobotę, 17 czerwca 2017 r. zaczęły zjeżdżać do Przemyśla uzdolnione dzieci z zagranicy. Niebawem dołączy do nich jeszcze grupa artystyczna z warszawskiej Pragi. Dzieci przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie dzieci będą mieszkać w domach polskich rodzin.

- Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami - mówi Magdalena Pardel-Trefler, koordynator projektu Brave Kids w Przemyślu - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów...

Warsztaty i zajęcia artystyczne dla dziecięcych artystów oraz dzieci z rodzin goszczących odbywać się będą na Zamku Kazimierzowskim, w Centrum Kulturalnym oraz w Domu Kultury Kolejarza w Przemyślu.

Pokaz finałowy odbędzie się 30 czerwca o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim.  

 

 

 

zdjęcia: Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 20-06-2017 12:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 20-06-2017 12:33