29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

3! Tyle dni zostało do 12. Nietuzinkowego Święta Fajki!

25. czerwca zapraszamy do Przemyśla na coroczne, niezwykle kolorowe i wesołe obchody Święta Fajki!

I tym razem świętowanie rozpoczniemy jak tradycja nakazuje - Wielką Paradą Fajkarzy, która jak co roku przejdzie barwnym korowodem ulicami naszego miasta. A skoro mówimy o tradycji, wiadome jest, iż  Święto Fajki nie może odbyć się bez Turnieju Wolnego Palenia Fajki, który co roku przygotowywany jest przez innego Mistrza Fajkarskiego. W tym roku fajki na Turniej przygotowuje nie kto inny, jak sam Ryszard Filar - jeden z najstarszych i najbardziej znanych i cenionych Mistrzów w całej Polsce.

Ponadto w programie imprezy znajdziecie Państwo między innymi: występy grup Festivalu Brave Kids, które w tym czasie będą gościć w naszym mieście, widowiskowe popisy tancerzy Szkoły Tańca A-Z, a także obóz forteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie 3 Historyczny Galicyjski Pułk Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky’ego. Będzie też można wyruszyć w przejażdżkę po Starym Mieście niezwykłą kolejką turystyczną. Przy okazji zachęcamy również do odwiedzenia w tym dniu Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Przemyskich Podziemi…

Całość imprezy zwieńczą koncerty dwóch kompletnie różniących się od siebie zespołów.

Tego wieczora wystąpią dla Państwa reggaeowy Habakuk oraz rockowy Rezerwat.

 

Jak widać, 12. Nietuzinkowe Święto Fajki równa się potężnej dawce pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że w tym dniu będziecie z nami. Zapewniamy - będzie Fajowo!

 

swięto_fajki_2017_plakat_druk_prasa (mały).jpeg

 

W ubiegłym tygodniu przybliżyliśmy Państwu historię zespołu Habakuk, dzisiaj coś o Rezerwacie…

Rezerwat 2016 Press.jpeg

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku, wkrótce po wybuchu stanu wojennego, w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. oraz 90. – do dziś uważany za kultowy. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Już w rok do momentu powstania, utwory grupy nie przestawały schodzić z czołówek list przebojów, zaś Rezerwat rozpoczął regularne koncertowanie u boku największych wówczas zespołów oraz na deskach najważniejszych festiwali. Jeszcze w 1983 roku ukazał się pierwszy i po dziś dzień uważany za kultowy album grupy zatytułowany „Rezerwat”. Krytycy muzykę grupy określali, jako „rock zbrudzony nową falą”.

W 1985 roku Rezerwat po krótkiej przerwie wraca ze znanym do dziś hitem „Zaopiekuj się mną”. Rok później, w 1986, wydaje doskonale przyjętą płytę „Serce”, na której oprócz wspomnianego, znajduje się inny słynny przebój Rezerwatu – „Parasolki”. Zespół od tamtej pory intensywnie koncertuje i tworzy, nie zważając na kolejne fale muzycznych trendów oraz zmiany, jakie przyniosły rynkowi muzycznemu w Polsce lata 90. W efekcie traci zainteresowanie mediów, ale nie fanów. I to właśnie w hołdzie tysiącom fanów, którzy przez wszystkie kolejne lata byli z zespołem, ten decyduje się wydać nową płytę.

W roku 2016 nakładem Polskiego Radia ukazuje się doskonale przyjęty krążek „Dotykaj”, trzecia oficjalna płyta zespołu oraz pierwsza wydana niemal 30 lat od ostatniej. Przez cały rok 2017 formacja Rezerwat intensywnie koncertuje, promując nowe wydawnictwo i – jak zdradza Andrzej Adamiak – przygotowując materiał na nową płytę, której premiera zapowiadana jest na rok 2018, kiedy to Rezerwat będzie obchodził 35-lecie działalności artystycznej.

Szacuje się, że do dnia dzisiejszego, Rezerwat sprzedał  ponad 1,5 mln płyt a co najmniej drugie tyle wydano w formie różnych składanek.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-06-2017 15:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-06-2017 07:50