6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy do udziału w akcji "Miejsce Przyjazne Seniorom"

Logo PRS.jpeg

 

Przemyska Rada Seniorów we współpracy z samorządem lokalnym rozpoczyna akcję

„Miejsce Przyjazne Seniorom”

 

Celem tego przedsięwzięcia stała się potrzeba realizacji marzeń seniorów, które są nam znane z diagnozy lokalnych potrzeb, jaki i ustawicznie pozyskiwanych informacji ze spotkań okolicznościowych, akcji i indywidualnych rozmów z naszymi rówieśnikami.

Jest to więc czas odpowiedzi na oczekiwania osób starszych i cieszylibyśmy się niezmiernie gdyby wśród pierwszych zgłoszeń tej edycji znalazły się zarówno miejskie instytucje kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne, rekreacyjne, organizacje pozarządowe, jak też prywatne firmy i inne podmioty min. sklepy, kawiarnie, apteki - spełniające wysokie kryteria dostępności, jakości obsługi, promocji i ulg - będące wyrazem zrozumienia dla potrzeb osób starszych.

Jesteśmy przekonani, iż na przestrzeni czasu przybywać będzie w naszym mieście wiele miejsc przyjaznych seniorom. Będą one skutecznym i znaczącym wsparciem i inspiracją dla realizacji różnorodności potrzeb, a także powiększania i wzbogacania zakresu usług oferowanych  seniorom na atrakcyjnych, preferencyjnych warunkach.

Miejsca takie, najlepsze z najlepszych, chcielibyśmy nagrodzić po to, by promować dobre praktyki oraz zachęcać innych do zainteresowania się potrzebami seniorów.

Przemyska Rada Seniorów, we współpracy z samorządem lokalnym, dąży do wypracowania nawyku stałej, na co dzień, troski o osoby starsze, realizacji oczekiwanego pięknego gestu na rzecz tworzenia warunków  dla poprawy dobrego społecznego funkcjonowania najstarszych z nas, jak też ustawicznego budowania pozytywnego wizerunku seniorów w naszym mieście.

 

Każde z miejsc przyjaznych seniorom otrzyma certyfikat "Miejsce Przyjazne Seniorom".

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy wspólnie z nami chcą, aby Przemyśl stawał się miastem przyjaznym seniorom.

 

Bogumiła Walicka-Lechowicz
Przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów

 

 

Warunkiem udziału w akcji „Miejsca przyjazne seniorom” jest czytelne wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie na adres:

 

Urząd Miejski w Przemyślu

Rynek 1

37-700 Przemyśl

 

- z dopiskiem "Miejsca przyjazne seniorom" lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pelnomocnik.ngo@um.przemysl.pl

 

 

Wszelkie dodatkowe informacje w sprawie akcji można uzyskać w biurze Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych, Rynek 26, tel. 16 670 40 88.

 

DOCFormularz zgłoszenia udziału w akcji Miejsca Przyjazne Seniorom.doc

 

 

hands-1408480_960_720.jpeg

 


 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl