6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Prezydiów Sejmu i Bundestagu w Przemyślu

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej trwa spotkanie prezydiów Sejmu oraz Bundestagu. Zaplanowane na 13 czerwca w naszym mieście spotkanie poświęcone jest bezpieczeństwu w Europie na wschodnim pograniczu Unii Europejskiej i NATO, przyszłości UE, a także wzajemnemu kształtowaniu wizerunków w Polsce i w Niemczech. Obradom przewodniczą Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert.

Sejm reprezentują również wicemarszałkowie: Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Dolniak, Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński oraz Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Szymon Szynkowski vel Sęk. Ze strony niemieckiej w spotkaniu biorą udział wiceprzewodniczący Bundestagu: Claudia Roth, Edelgard Bulmahn, Ulla Schmidt, Petra PAU, Johannes Singhammer oraz Przewodniczący Niemiecko-Polskiej Grupy Parlamentarnej Thomas Nord.

Bundestag_3.jpeg

Politycy rozmawiać będą także o sytuacji Unii Europejskiej w kontekście Brexitu i kryzysu migracyjnego, o bezpieczeństwie energetycznym w regionie Europy Środkowo–Wschodniej, a także o polityce klimatycznej.

Przed obradami w przemyskiej bibliotece uczestnicy spotkania złożyli wizytę na przejściu granicznym w Medyce – Szeginiach oraz w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Historia polsko-niemieckich kontaktów bilateralnych, w ramach wspólnych posiedzeń Prezydiów Sejmu RP i Niemieckiego Bundestagu, sięga roku 2004. Kolejne spotkania odbywały się w latach: 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2014 i 2015.

 

 


Wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu w Przemyślu można śledzić na bieżąco na sejmowych profilach w mediach społecznościowych:

 https://twitter.com/KancelariaSejmu

https://www.facebook.com/KancelariaSejmu

 

Źródło informacji: sejm.gov.pl

Zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 13-06-2017 13:39