16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces Tropicieli zdrowego smaku z SP 4

W bieżącym roku szkolnym podopieczni świetlicy SP 4 w Przemyślu wzięli udział w  innowacyjnym programie edukacyjnym „Od uprawy do potrawy”, zorganizowanym  przez Tesco Polska. W  kwietniu zespół uczniowski pod nazwą Tropiciele zdrowego smaku, przystąpił do realizacji zadań  ogólnopolskiego konkursu Mali uczą dużych – etykiety nie takie straszne jak je malują w ramach w/w programu. Grupa uczniów wraz z opiekunami (p. M. Brzostowską i p. B. Chodorowską-Mytnik)  opracowała działania mające na celu edukowanie dorosłych z zakresu czytania etykiet produktów spożywczych. Odbyły się zajęcia tematyczne z dietetykiem, po których dzieci wymyślały rymowanki oraz rysowały do nich ilustracje. W ten sposób powstałe ulotki zostały wręczone pracownikom: szkoły, galerii BWA, Zpk w Przemyślu oraz sklepu Natura. Do biura konkursu wysłano sprawozdanie i fotorelację z podjętych działań. Okazało się, że nasza praca zyskała uznanie w oczach jury i znaleźliśmy się w gronie zwycięskich zespołów!

Nasza drużyna złożona z uczniów klas: I a, II c, III e i III b zdobyła  III miejsce i bony o wartości 1000 zł na dowolne zakupy w sklepach Tesco!!!

W dniu 2 czerwca 2017r.  p. Marta Oleszek – kierownik świetlicy, przekazała protokół pokonkursowy  oraz nagrodę członkom zespołu i ich opiekunom. Gratulacje dla Tropicieli zdrowego smaku !!!

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 12-06-2017 11:12
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 12-06-2017 11:12