18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

25. czerwca coraz bliżej. Pamiętacie o tym, że tego dnia bawimy się razem na Rynku Starego Miasta w Przemyślu?!

Jak powszechnie wiadomo - Przemyśl fajką stoi - i dlatego właśnie, w ostatnią niedzielę czerwca zamierzamy hucznie obchodzić XII Nietuzinkowe Święto Fajki! Nietuzinkowe, bo przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo ciekawych atrakcji. Nie zabraknie rozrywki ani dla najmłodszych, ani dla tych zupełnie dorosłych mieszkańców naszego miasta.

Niezwykle widowiskowa Parada Fajkarzy, Fajkowe kiermasze, niepowtarzalne przysmaki serwowane prosto z Food-Tracków, a także Przemyska Giełda Staroci, która zdecydowanie jest nie lada gratką dla wszystkich, którzy kochają przedmioty z duszą…

Gwoździem programu będą koncerty (aż dwóch!) gwiazd wieczoru. Specjalnie dla Państwa wystąpią niezwykle energetyczny, reggaeowy zespół Habakuk oraz Rezerwat, jeden z najbardziej popularnych i cenionych zespołów rockowych w Polsce.

 

Jednym słowem będzie FAJOWO!

 

A dziś dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o Habakuku, kilka słów o grupie:

Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od ćwierćwiecza. W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Wielokrotnie angażował się w niekonwencjonalne i odważne projekty muzyczne. habakuk_logo_kolor_1.jpeg
Wydana w roku 2007 płyta „A Ty Siej…” z utworami Jacka Kaczmarskiego w wersjach reggae otworzyła dla tej muzyki drzwi w ogólnopolskich mediach, co do tej pory wydawało się niemożliwe. 
Nagranie tego albumu zaowocowało również występem Habakuka, jako pierwszego zespołu z Europy Wschodniej, na największym festiwalu świata, brytyjskim Glastonbury.

W roku 2015 ukazała się nagrana wraz z grupą Kalokagathos płyta „Regrowth”, gdzie biały głos i tradycyjne pieśni zmiksowane są z reggae, elektroniką i dubstepem. Z materiałem tym, grupa wystąpiła na największym festiwalu reggae w Europie – hiszpańskim Rototom Sunsplash 2015.

Habakuk zawsze stawiał na hasło „Family Front”, czego najlepszym wyrazem jest tak właśnie zatytułowany album wydany w 2008 roku. Zawiera on piosenki zaśpiewane przez różnych wokalistów na znanych już wcześniej riddimach (podkładach instrumentalnych) zespołu. Do współpracy zaproszeni zostali między innymi: Don Carlos – jeden z najwybitniejszych artystów reggae na świecie, Mickey Dread – jedna z najważniejszych postaci w historii tej muzyki, producent m.in. płyty „Sandanista” grupy The Clash, Ava Leigh – wschodząca gwiazda angielskiej sceny muzycznej, Renata Przemyk, Muniek Staszczyk, King Lover - jamajski wokalista mieszkający w Polsce oraz Mamadou Diouf.

Zespół ma na koncie około 2000 zagranych koncertów, występy na największych polskich festiwalach, w tym Przystanku Woodstock w roli headlinera w 2007 roku. Grał też koncerty w radiowej Trójce, Czwórce oraz brał udział w wielu telewizyjnych produkcjach.

 

 

Do zobaczenia!

 

swięto_fajki_2017_plakat_druk_prasa (mały).jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-06-2017 12:09
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-06-2017 08:05