20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

KOLEJNA PROMOCJA KSIĄŻKI

       18 października br. (godz. 18.00) w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (salon mieszczański) odbędzie się promocja książki „Zaklęte przestrzenie – o twórczości Beaty Obertyńskiej” oraz spotkanie ze Zbigniewem Andersem i Zenonem Ożogiem, pod redakcją których została ona wydana. To drugie - w tak krótkim czasie - spotkanie tego rodzaju, po promocji „Listów o Kresach południowo - wschodnich” Księdza Tadeusza Patera, odbywające się w kamienicy Rynek 9.

      Beata Obertyńska, o której twórczości traktuje książka, była polską poetką w młodości związana ze środowiskiem artystycznym Medyki Pawlikowskich. Podczas wojny aresztowana przez NKWD do czasu amnestii przetrzymywana była w sowieckich więzieniach i łagrach. W Polsce ukazały się m.in. jej : „Wspomnienia” , „Grudki kadzidła”, „Skrząca libella”.

       Wydawnictwo będzie można zakupić w trakcie spotkania, a promocji patronują: Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Zapałowski, Starosta Przemyski Stanisław Bajda i Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

 

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl