15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

JUBILEUSZ WIELKIEGO DZIEŁA WZRASTANIA

     W sobotę 14 października br. odbyła się uroczystość Jubileuszowa z okazji 15-lecia powstania dzieła „Wzrastania”. Stowarzyszenie Wspierania Osobowości Dzieci i Młodzieży zostało utworzone w dowód wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za pielgrzymkę w 1991 roku do Przemyśla.

     Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowania 15-lecia działalności. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma skierował list w którym czytamy m.in. o wielkiej roli ks. Franciszka Rząsy: „ … Nie sposób tu i teraz nie wspomnieć o osobie ks. Franciszka Rząsy – to właśnie on jest inicjatorem Wielkiej Idei Wzrastania. Człowiek wielkiego ducha, a jednocześnie wielkiej skromności, doskonały organizator powołał do życia Fundację, której celem nadrzędnym było i jest niesienie pomocy młodzieży…”. W uroczystości uczestniczył również zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Wiesław Jurkiewicz. Warto przy tej okazji wspomnieć, iż utworzona Świetlica „Wzrastanie” była pierwszą tego typu placówką w strukturach Fundacji i Mieście Przemyślu. Innymi placówkami Fundacji są: Domy Dziecka w Łopuszce Małej i Dynowie, Ośrodki Formacyjne w Lipniku oraz wspomniane Świetlice „Wzrastania”, które oprócz Przemyśla zostały utworzone między innymi w Rzeszowie i Łańcucie.
W dniu 14 października br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez świetlicę Wzrastanie pod hasłem: „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”. Konkurs ten był jedną z form upamiętnienia wielkiego wydarzenia wyboru Karola Wojtyły na Tron Stolicy Piotrowej.
     W liście Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wyraził swoją wdzięczność jednocześnie życząc wszelkiej pomyślności osobom, które zaangażowały się w budowę i kontynuację tego wielkiego dzieła.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 17-10-2006 10:39
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35