21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Przemyskiej Rady Seniorów z Zarządami Osiedli

W dniu 25.04.2017 r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, Rynek 26, odbyło się spotkanie Przemyskiej Rady Seniorów z przewodniczącymi Zarządów Osiedli.
Tematyka spotkania dotyczyła umiejętnego zagospodarowania przestrzeni publicznej otwartej i w ramach tego przedsięwzięcia tworzenia dalszych miejsc rekreacyjno-sportowych, w tym wprowadzania zestawów urządzeń siłowni plenerowych z możliwością korzystania także przez starsze pokolenie mieszkańców.
Program tworzenia miejsc rekreacyjno - sportowych jest realizowany przez samorząd lokalny, ale także przez większość Zarządów Osiedli w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jak wynikało z dyskusji niewielka ilość Zarządów, z racji braku środków, odpowiedniego terenu, jak też wcześniejszych założeń innych prac już stopniowo realizowanych, zmuszona jest takie inwestycje odłożyć w czasie.

Ponadto  wszyscy uczestnicy spotkania widzą konieczność dalszego wspierania aktywności i integracji społecznej, w tym szczególnie seniorów.
Z ogólnej dyskusji wyłoniły się też i inne istotne tematy dla mieszkańców miasta a dotyczące:

1) wspierania działalności dotychczas funkcjonujących klubów osiedlowych jako miejsc o szczególnej integracji społecznej i międzypokoleniowej,
2) potrzeby ustawienia większej ilości ławeczek w Śródmieściu,
3) potrzeby ustawienia, zwłaszcza przy ul. Jagiellońskiej, toalet miejskich dla podróżnych, szczególnie  z myślą o osobach starszych  i dzieciach,
4) rozważenia potrzeby nocnych patroli straży miejskiej czy policji dla bezpieczeństwa mieszkańców, ale i w zapobieganiu dewastacji zagospodarowanej przestrzeni publicznej,
5) wprowadzenia na osiedlowych parkingach więcej oznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych, np. osiedle  Kazanów (dot. m.in.dojścia do poradni specjalistycznych),
6) niezbędnej potrzeby konsultowania z Zarządami Osiedli wszelkich działań, przedsięwzięć,  dokonywanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową czy samorząd  lokalny, na tychże osiedlach czy dzielnicach.

W powyższych sprawach Przemyska Rada Seniorów będzie wspierać Zarządy Osiedli.

Ponadto Przemyska Rada Seniorów poinformowała o trwających, wspólnie z Miastem, pracach nad wydaniem „Poradnika Seniora”, a także nad wprowadzeniem do publicznej informacji przebiegu prac dot. powstawania  tzw. "Miejsc Przyjaznych Seniorom".

 

Bogumiła Walicka -Lechowicz

Przewodnicząca
Przemyskiej Rady Seniorów

 

 

DSC02722.jpeg DSC02723.jpeg

 


 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 02-06-2017 14:25
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 05-06-2017 14:03