9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

     Tegoroczne obchody Dni Kultury Chrześcijańskiej w Przemyślu, które odbędą się w dniach 12-15 października br., łączą się z uroczystym Jubileuszem 25-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu. Organizatorami obchodów są: Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu, Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Urząd Miejski w Przemyślu.

     W czwartek 12 października br. o godzinie 18.00 w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Przemyślu odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana inaugurująca Dni Kultury Chrześcijańskiej pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Ignacego Tokarczuka. Podczas Mszy Abp Tokarczuk wygłosi wykład pod tytułem: „Czym jest miłosierdzie w życiu ludzkim”.
    Tego samego dnia w Dolnym Kościele OO. Franciszkanów o godzinie 15.00 otwarta zostanie wystawa autorstwa Stanisława Szarzyńskiego - „Pamięć i Wiara Kościoły na Kresach Dawnej Rzeczypospolitej”. Na prezentację fotografii w ramach wystawy zapraszamy codziennie w godzinach od 11.00-17.00 do dnia 26 października br.
Drugiego dnia o godzinie 13.00 w Archiwum Państwowym w Przemyślu odbędzie się otwarcie wystawy ze zbiorów Józefa Rybczyńskiego pod tytułem: „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Wspomniana wystawa czynna będzie w dni robocze w godzinach od 9.00 do 14.00 do dnia 17 listopada br. Tego samego dnia o godzinie 18.00 również w Kościele p.w. Świętej Trójcy odbędzie się Msza Święta koncelebrowana połączona z wykładem ks. dr. Wacława Siwaka – „O mocnym trwaniu w wierze na wzór Maryi”. Mszę uświetni koncert Scholi Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, pod kierownictwem ks. dr. Tadeusza Bratkowskiego. 
     W sobotę 14 października br. o godzinie 18.00 koncelebrowana Msza Święta odprawiona w Kościele p.w. Świętej Trójcy połączona będzie z wykładem ks. dr. Józefa Bara - „Jana Pawła II miłość do ojczyzny”. Oprawa Mszy i koncert w wykonaniu choru Magnificat. O godzinie 20 tego samego dnia w Archikatedrze Przemyskiej odbędzie się celebracja nabożeństwa „O nową wyobraźnię miłosierdzia”.
Ostatniego dnia uroczystości obchodzony będzie w Przemyślu Dzień Papieski. Rozpocznie je pielgrzymka młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie następnie o godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza Święta połączona z obrzędem przekazania światła oraz inauguracją nowego roku pracy formacyjnej. Natomiast o godzinie 15.00 w Kościele p.w. Świętej Trójcy odbędzie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp. Ignacego Tokarczuka w podziękowaniu za 25 lat działalności Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu. Konferencję pod tytułem: „Rola Ruchów Katolickich w Polsce” wygłosi ks. prałat Stanisław Czenczek. Oprawę Mszy Świętej – podobnie jak i Mszy Inaugurującej Dni Kultury Chrześcijańskiej - zapewni zespół San Damiano. O godzinie 17.00 zapraszamy na Zamek Kazimierzowski na koncert: „Pokolenie JP II w hołdzie Słudze Miłosierdzia”. Od godziny 21.00 w Rynku Starego Miasta będzie trwała Celebracja nabożeństwa „Totus Tuus” – modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II. Wszystkich serdecznie zapraszamy.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2006 10:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35